Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor Forterra finalistou Tractor of the Year 2017

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 11. 2016
14
4
Zobrazit náhledy (14)
Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor
Společnost Zetor Tractors poprvé vyslala svůj traktor do klání o evropský titul Tractor of the Year a ten se napoprvé dostal mezi finalisty.

Značku Zetor ve finále reprezentoval model Fortera HD 140, který se zařadil po bok šesti nejúspěšnějších finalistů v kategorii Tractor of the Year 2017.

Mezinárodní ocenění nejlepšího traktoru na evropském trhu uděluje porota složená z 25 nezávislých novinářů specializovaných na zemědělskou techniku z 23 států Evropy.

Porotci hodnotí stroj jako celek a kladou důraz na technické aspekty, design, ergonomii a kvalitu stroje a v neposlední řadě traktor hodnotí při práci v reálných podmínkách.

Traktory známých zemědělských značek musely projít několikakolovým výběrem. První kolo proběhlo na jaře, kdy každý ze soutěžících prezentoval svůj stroj před porotou.

Soutěž je vyhlašována každoročně a v letošním jubilejním 20. ročníku bojoval zástupce značky Zetor o první místo se šesti traktory jiných značek. Vítězem v kategorii Tractor of the year se nakonec stal konkurenční Case IH 300 Optum CVX.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Dobrý den, pane Pavlůsku.
Balsam
| 11. 11. 2016
Zetor platí, Zetor jede.
Avatar - AntonioKekelli
Dobrý den, pane Pavlůsku.
AntonioKekelli
| 11. 11. 2016
To je tuším toto- [odkaz]

Finalisté hlavní kategorie byli-
Fendt 516 Vario
Case IH Optum
Deutz-Fahr 6215
Steyr 4145
Massey Ferguson 6718
Zetor Forterra HD 140
a McCormick X8.680

Avatar - AntonioKekelli
Design
AntonioKekelli
| 11. 11. 2016
Nevím, ten design je takový zvláštní, celkově u Zetorů moc nemusím ta šestioká světla a celkově na mě působí tak nějak moc lehce. Bylo by docela hezké kdyby se Zetor a jeho designér u dalších modelů odvázal a udělal něco řádně velkého a moderního, zkrátka něco z čeho by už od pohledu čišela síla a schopnost, podobně jako to na mě působí třeba u onoho Case IH či Deutz-Fahr 6215. Tak podle mého mají vypadat moderní traktory.

Jo a také by bylo pěkné kdyby udělali nějaký model nebo alespoň koncept, který by jel na retro vlně, zkrátka tak aby odkazoval k prvním Zetorům, ale zároveň aby měl veškerou moderní techniku dnešních strojů. To by bylo pěkné.
Avatar - Bubáq
Dobrý den, pane Pavlůsku.
Bubáq
| 11. 11. 2016
Rád sleduji články o autobusech, truckách a také o traktorech. Díky za ně, a nemusí to být jen články o Zetorech. Škoda, že v tomto příspěvku není více detailů o soutěži (např. seznam finalistů a pak také jejich konečné umístění: ano, dokonce i já jsem srozuměn s tím, že jde o politiku a ne jen o skvělé parametry :-)), nebo alespoň odkaz na zdroj, kde by se dalo získat více informací.