Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor trhal v Litvě rekordy (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 11. 2014 • 19:07
3
5
Distributor traktorů Zetor z Litvy, společnost Specagra, originálním způsobem oslavil své 15. výročí působení na trhu.

V rámci oslav uspořádala společnost Specagra v Litvě akci pojmenovanou Zetor Tractor Parade. Organizátorům se přitom podařilo na jedno místo svolat celkem 115 traktorů značky Zetor.

Tyto traktory se pak v rámci spanilé jízdy, jejíž délka trasy měřila více než pět kilometrů, projely městem Panevezys a vytvořily působivou červenou kolonu traktorů dlouhou více než 600 metrů.

Účastníci akce tak překonali hned dva místní rekordy – nejdelší jedoucí kolonu traktorů a nejvíce traktorů jedné tovární značky na stejném místě. V současné chvíli organizátoři akce čekají ještě také na potvrzení výsledků o překonání světového rekordu od výboru Guinessovy knihy rekordů.

Akce se zúčastnili zemědělci z Litvy, kteří při své práci používají traktory značky Zetor. Na místě byly k vidění modely prodané v několika posledních letech, avšak objevil se zde i model Zetor 25 vyrobený v roce 1950 či modely vyrobené v rámci limitovaných sérií.

Dlouhodobě patří značce Zetor přední pozice na trzích ve střední Evropě. Oblast Pobaltí je dalším regionem, kde Zetor dominuje. Díky spolupráci s distributory jako je Specagra se řadu let daří navyšovat prodeje značky Zetor v Litvě, Lotyšsku a Estonsku, kde Zetor patří mezi tři nejprodávanější značky.

Související články

Témata
27. 11. 2014 09:20
Re: u nás?
To ano, ale takmer všetci poliaci orú fergusonmi (bývalý ursus)
Avatar - hedvin
26. 11. 2014 13:50
Re: u nás?
přesně tak, zetor nemá v nabídce traktor pro těžký polní práce. Na druhou stranu pro ně není ČR tak velký trh jak např. Polsko kde je hodně malých zemědělců, kterým zetor vyhovuje.
Avatar - aproximus
26. 11. 2014 12:20
Re: u nás?
zemědělci nemůžou za to, že zetor nemá použitelný spolehlivý traktor s automatem. co mi zetor nabídne na zápřah 25t návěsu? nič... samozřejmě, že pro trávaře a loukaře, na to dvakrát roční mulčování a sekání ten zetor stačí, ale stejně jsem jich nových v těchto oblastech moc neviděl. znám několik soukromých! zemědělců, kteří mají přes 100ha a ani jeden nemá jediného nového zetora. zetoru v 90. ujel vlak, v mezidobí se na trhu etablovaly renomované značky, které jsou prostě dál. to je prostě fakt, né, že bych mu nepřál. má svoje segmenty, ale do mainstreamu prostě (zatím) nepatří.
Avatar - KANKUNEN
26. 11. 2014 11:34
Re: u nás?
Prý je to zkřivené dotacema pro zemědělce.
26. 11. 2014 10:02
u nás?
Vidíme len nové deery, fenoty,hollandy.... ak zetor tak len postaršie zvyšky zo starých čias... aspon že hasiči dostali tatry...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud