Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zisk Porsche SE se kvůli emisní aféře VW propadl o polovinu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 10. 11. 2015 • 02:57
2
Čistý zisk holdingové společnosti Porsche SE, která je většinovým akcionářem automobilového koncernu Volkswagen, se v prvních třech čtvrtletích letošního roku propadl o více než polovinu na 1,2 miliardy eur (zhruba 32,5 miliardy Kč).

Za poklesem stály náklady spojené se skandálem kolem falšování údajů o emisích naftových automobilů z koncernu Volkswagen.

Společnost Porsche SE již minulý měsíc předpověděla, že její celoroční zisk v důsledku skandálu klesne na 0,8 až 1,8 miliardy eur z loňských tří miliard eur. Dnes firma tuto prognózu potvrdila. Porsche SE vlastní 52,5 procenta kmenových akcií Volkswagenu.

Automobilka Volkswagen koncem října oznámila, že se ve třetím čtvrtletí v důsledku skandálu kolem falšování testů emisí propadla do provozní ztráty 3,5 miliardy eur. Firma tak vykázala první čtvrtletní ztrátu za více než dvě desetiletí. Výsledky negativně ovlivnila tvorba rezervy v objemu 6,7 miliardy eur na budoucí opatření související se skandálem.

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) v září obvinila Volkswagen, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že software instaloval v celém světě do zhruba 11 milionů aut, včetně asi 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Související články

Témata
10. 11. 2015 21:34
Zatím akorát účetní operace
Pokud počítám správně, tak tedy skutečný zisk za 3. čtvrtletí byl 3,2 mld. (-3,5+6,7). Tzn. za první 3 kvartály tohoto roku to mohlo být někdě okolo 9 mld. Z toho je potřeba odečíst těch 6,7 co si účetně dali stranou, a zbývá cca 2,3. Holding drží o něco víc než polovinu akcií, tak to máme právě těch uvedených 1,2 a jsme doma, žádná senzace...

Takže se reálně jedná pouze o účetní analýzu, jinak to neříká vůbec nic...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud