Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zkušební komisaři pro autoškoly hrozí stávkou. Žádají změny ve vzdělávání

ČTK ČTK 20. 7. 2021 • 04:18
22
5
Zobrazit náhledy (22)
Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý?

Do stávkové pohotovosti se zapojilo zatím asi 110 komisařů, tedy zhruba čtvrtina z celkového počtu.

Zkušební komisaři pro autoškoly vyhlásili zatím časově neomezenou stávkovou pohotovost. Důvodem je jejich nespokojenost s kroky ministerstva dopravy, které podle nich dlouhodobě ignoruje jejich požadavky. Komisaři chtějí především změny v procesu vzdělávání a státního dozoru. Do pondělního odpoledne se podle ankety do akce zapojilo zatím asi 110 komisařů, tedy zhruba čtvrtina z celkového počtu. Řekl to mluvčí Asociace zkušebních komisařů ČR Jan Bajgar. Ministerstvo už v pátek výtky odmítlo s tím, že s komisaři pravidelně jedná a jejich zástupci byli zapojeni i do vytváření nové legislativy.

 Asociace avizovala vyhlášení stávkové pohotovosti v minulém týdnu. Do dnešních zhruba 15:00 se k ní připojilo přes 110 komisařů, vyplývá z ankety asociace. Ta ale upozorňuje, že nejde o konečné číslo a může se dál měnit. Komisaři ve stávkové pohotovosti dál pracují, ale zároveň prostřednictvím připravených letáků informují veřejnost o současném stavu a svých výtkách vůči ministerstvu. Podle Bajgara je pohotovost zatím časově neomezená, komisaři nyní chtějí jednat s ministerstvem. Pokud by nenastal posun, jsou podle Bajgara komisaři připraveni ke stávce. Termín, do kterého by chtěli dosáhnout dohody, zatím stanoven nemají.

„Jednání, která byla vedena několik let, nepřinesla žádný vývoj v diskutovaných tématech. Pracovníci ministerstva dopravy evidentně nechtějí nebo neumějí přijmout odpovědnost za činnost, která jim nepochybně náleží. Takovou činností by měl být především státní dozor ve věcech zkušebních komisařů. Nelze však opomenout ani naše školení a metodické řízení činností,“ vysvětlila asociace svůj postoj. Stát podle ní dlouhodobě porušuje i směrnice EU. Asociace proto žádá změny v procesu vzdělávání, které podle ní neodpovídá aktuálním trendům v Evropě. Současný systém komisaři označují za přežitý. Podle nich likviduje jejich obor a ohrožuje případný vstup nových komisařů.

Ministerstvo s kritikou nesouhlasí. „Není to pravda, pravidelně se s nimi scházíme a budeme scházet i nadále, jsou zapojeni v příslušných pracovních skupinách,“ řekl v pátek k výtkám asociace mluvčí ministerstva František Jemelka. Podle něj jsou zástupci komisařů členy pracovní skupiny autoškolství. „Například u změny nové legislativy byli od samého počátku až po její schválení. Přímo se podíleli na tvorbě konkrétních ustanovení, které odsouhlasili. Následně zástupce MD seznámil členy Asociace zkušebních komisařů na videokonferenci a obdrželi metodiku,“ uvedl mluvčí. Zároveň se podle něj komisaři účastní i dalších jednání a ministerstvo je pravidelně kontroluje. Úřad přitom spolupracuje i s policií.

video

Související články

Témata
20. 7. 2021 16:43
Re: Začněte stávkovat
Já bych dal jeden pokus a druhý opakovaný až za 6měsíců. Největší chyba v republice jsou policajti, 90 % nevidí, nechápou za co jsou placení z daní. Držme se hesla, že práce není závodiště a ten co to neuznává nepatří na silnici a tohle autoškolama nezačíná, tak ti komisaři moc toho neudělají tou stávkou.
Avatar - HorstSchimanski
20. 7. 2021 15:31
Re: Juhu
Bony. Chcete bony nebo kupóny?
Ty nemáš řidičák, Wine??
20. 7. 2021 14:43
Juhu
Je škoda, že se poslední dobou nedá na http://kuponozdroj.cz pořídit žádná sleva na vzdělávání v autoškole. Podle mě by ti komisaři mohli být rádi, že teď mají v létě koho zkoušet. V zimě si skoro ani neškrtli a teď si budou vyskakovat? No tak takové mám nejradši. To je pomalu jak s těmi učitelkami. Co víc chtějí?
Avatar - Roman Horký
20. 7. 2021 14:41
Začněte stávkovat
Když vidím, jaké neuvěřitelné pablby, sebevrahy a vrahy pouštíte na silnice, tak stávka je ideální stav. Včera se mě pokusili zabít jen 3x. To je takový běžný průměr. A ještě ta Škodovka přede mnou jak se vždycky po rozjezdu při řazení 1-2 skoro zastavila, to bylo taky "zábavné".

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud