Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Znáte Hummer H1 X3? Je třikrát větší, má dvě patra a pohání ho čtyři motory

Jan Zajíc
Diskuze (9)

Hummer H1 rozhodně není malé auto. Na světě však existuje jeden člověk, který vlastní verzi, která je třikrát větší než sériové provedení ikonického terénního vozu. A dokonce je pojízdná.

Tím chlapíkem je Hamád bin Hamdán an-Nahaján, miliardář a člen vládnoucí rodiny v Abú Zabí, známý také pod přezdívkou "Duhový šejk". Přívlastek "duhový" odráží jeho sbírku sedmi Mercedesů 500 SEL z roku 1983 vyvedených právě v barvách duhy. Sedm jich je proto, aby měl jiné na každý den v týdnu. Ve výbavě těchto vozů jsou mimochodem také útočné pušky M16 v barevném provedení odpovídajícím laku karoserie.

Jeho kolekce však zahrnuje 200 až 400 aut, z nichž některá jsou k vidění v muzeu ve tvaru obří pyramidy nedaleko Abú Zabí. Šejk má ve sbírce také několik rekordních vozidel, nechal si například postavit největší nákladní auto na světě, jímž je osmkrát zvětšená replika Dodge Power Wagon, nebo největší karavan.

Hamád bin Hamdán an-Nahaján tedy vlastní také Hummer H1 X3, podle některých zdrojů si nechal vyrobit dokonce čtyři kusy. Přídomek X3 naznačuje "měřítko", obří stroj je tedy třikrát větší než sériový Hummer H1. Na délku měří 14 metrů, široký je šest metrů a vysoký 6,6 metru.

A jde skutečně o funkční a pojízdné vozidlo, o jeho pohon se starají hned čtyři naftové motory. Jaký dohromady poskytují výkon, bohužel nevíme. Bohužel musíme přiznat, že celkově o tomto unikátním monstru není k dispozici mnoho informací.

Video se připravuje ...

Z videa, které zachycuje přesun jednoho obrovského Hummeru H1 X3 do muzea jménem OffRoad History Museum ve městě Al Madam ve Spojených arabských emirátech, kde bude vystaven, je však patrné, že obr nabízí dvoupatrový interiér. Ten zatím není dokončen, až bude, nabídne údajně vybavení plnohodnotného obytného vozu s koupelnou a kuchyní.

Jan Zajíc
Diskuze (9)

Doporučujeme

16. 3. 2022 11:03
Re: Nazorna ukazka
Já mít prachy, tak tyhle Hummery mám tři a nebudou mít jenom čtyři motory, ale osm.
Avatar - MS-sport
16. 3. 2022 09:15
Re: A tankuje
a už platí juanama což se Chazarům nelíbí :-!
Avatar - MS-sport
16. 3. 2022 09:03
Re: A tankuje
........ :-!
Avatar - Stejsn
16. 3. 2022 07:57
Re: A tankuje
No já tam čtu "čtyři naftové motory"....
Avatar - Beefcake
16. 3. 2022 07:52
Nazorna ukazka
Toho, ked niektori nevedia co so sebou a peniazmi. Stacilo sa spravne narodit