Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Znáte Latte Racer Betta? Stylový stroj vznikl přestavbou z Babetty

Jan Zajíc Jan Zajíc 8. 6. 2021 • 05:02
18
6
Zobrazit náhledy (18)
Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta Latte Racer Betta

Latte Racer Betta je dalším důkazem, že i z klasické Babetty se dá udělat stylový dopravní prostředek.

Moped Babetta rozhodně patří mezi největší legendy českých a československých silnic, pro spoustu dnešních řidičů je to možná dokonce první motorizovaný "vehikl", který si v životě vyzkoušeli.

A právě Babetta, konkrétně model 207, který se začal vyrábět v roce 1972, posloužila jako základ přestavby na parádně vyhlížející stroj, jemuž jeho tvůrce dal jméno Latte Racer Betta. Název jasně a vzhledem ke kubatuře vtipně odkazuje na inspiraci populárními café racery.

Za stavbou stojí Jakub Drahoš, který provozuje dílnu Kubo'S Garage. Do práce se pustil v roce 2014, kdy začal s odstrojením původně modré Babetty 207. Následně upravil rám, přidal novou nádrž, namontoval sedadlo vlastní výroby, nová řídítka, jiná světla a vyřádil se na mnoha dalších detailech.

Pro svůj Latte Racer pak zvolil kombinaci černé, šedé a krémové barvy. Betta byla dokončena už v roce 2015, takže nejde o vyloženě žhavou novinku, její výjimečnost si ale podle nás zaslouží připomenout. I po těch letech.

A co si o tomhle stroji myslíte vy? 

Související články

Témata
9. 6. 2021 19:55
Ale jo
Jako z Orange County Choppers to zrovna nevypadá, ale proč ne? Svým způsobem mi to přijde zajímavé a jak už tady padlo, kdo si hraje, nezlobí.
9. 6. 2021 08:52
Re: ...A co si o tomhle stroji myslíte vy?...
Ale ako sa hovorí - Keď sa dieťa hraje, tak aspoň nerobí zle ;-)
9. 6. 2021 08:16
Re: Úžasne...
Taky bych slovo "úžasné" použil spíš na design jiných strojů - tady spíš "zajímavé". Ale je třeba pochválit stavitele, že měl nějakou vizi a pěkně ji dotáhl do konce, na rozdíl od nějakých Photoshopových designerů. Taky jsem se kdysi hrabal v Pionýrech a později starých Škodovkách a vím, kolik je na takový koníček potřeba času a energie.
BTW: ta nádrž je z Mustangu, takže za volbu dobových komponent :yes:
9. 6. 2021 06:07
...A co si o tomhle stroji myslíte vy?...
Katastrofa, co jiného ? Jestli s tím fakt fakt ztratil rok práce tak potěš .... :no:
8. 6. 2021 22:57
Super
Na silnici to nesmí a na blbnutí mimo silnici je to neskutečně slabé.
A vzhledově je to ve stylu "To co se našlo v garáži a na blízkém smetišti" :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku