Německé banky doporučují klasické automobily jako investice

 

Klasické automobily již dávno nejsou pouhými objekty zájmu milovníků techniky a starých časů, ale stále více jsou využívány jako investice, které nyní doporučují svým klientům i vybrané německé banky.

Investovat lze v dnešní době nejrůznějšími způsoby a mezi stále oblíbenější patří investice do klasických automobilů. V minulosti byly středem zájmu především výjimečné klasické vozy exkluzivních značek, které samozřejmě patří stále mezi špičku, ale v současnosti lze sledovat i zvýšený zájem o poměrně běžné automobily. Velmi dobrým důkazem mohou být stále rostoucí ceny takových vozů, jakými jsou Peugeot 205 GTi nebo Volkswagen Golf GTI.

Po finanční krizi se navíc prudce zvýšila poptávka po alternativních investicích, jako jsou uměním, víno nebo právě automobily. V rozhovoru pro Bloomberg, uvedl, Jens Berner, expert na klasické vozy u německé banky Südwestbank AG, že pro zákazníky, kteří mají k dispozici více než jeden milion eur, mohou právě klasické automobily představovat atraktivní rozšíření jejich investičního portfolia, pokud jde o stabilitu a výsledný zisk.

Auto jako investice: Nejlépe uložené peníze

Pro lepší srovnání klasických automobilů s jinými investicemi začala právě Südwestbank AG před několika lety vydávat OTX Classic Car Index, sledující ceny nejméně 30 let starých automobilů značek, sídlících v jižní polovině Německa. To znamená, že se soustředí na vozy značek Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche. Podle dostupných informací se OTX Classic Car Index od začátku roku 2005 do začátku roku 2018 čtyřikrát zvýšil.

Mezi automobily výše zmíněných německých značek, které přitahují pozornost investorů, jsou velmi oblíbení zástupci Porsche 911 se vzduchem chlazenými motory, jejichž hodnota za posledních třináct let vzrostla o neuvěřitelných 683 procent. Zájem investorů o klasické vozy samozřejmě stojí za růstem jejich cen a zároveň i za stále většími riziky spojenými s jejich nákupem.

Porsche 911 a jeho deset nejlepších verzí v obrovské galerii!

V případě vozů vyrobených v omezených sériích se dnes stále častěji stává, že jeden originální automobil je rozebrán, aby posloužil ke stavbě dvou nových automobilů. Ve výsledku se pak může stát, že se série původně 200 vozů rozroste na 300 exemplářů a bez jakéhokoliv přičinění automobilky.

Tato situace není přitom žádnou fikcí, ale může být pouhým opakováním minulosti. Příkladem může být slavné Ferrari 250 GTO z první poloviny šedesátých let, které vzniklo v počtu 36 exemplářů. Koncem sedmdesátých a během osmdesátých let se totiž zvedla vlna zájmu o tento model a přestavbou sesterských modelů řady 250 vznikla řada plagiátů, která byla následně prodávána jako originální vůz. V devadesátých letech se pak říkalo, že na sraz Ferrari 250 GTO může přijet téměř dvojnásobek původně vyrobeného počtu vozů a všechny budou svou technikou odpovídat originálu.

Nejdražším autem světa je opět Ferrari 250 GTO, stojí už víc než 1,5 miliardy

Při výběru vozu pro investování je tedy i v dnešní době vhodné využívat odborníků a stále rozšířenějších služeb automobilek, potvrzujících pravost daného exempláře. S ohledem na investice související s následným udržováním vozu v původní kondici, pojištěním a uskladněním je například u Porsche 911 vhodné volit výjimečnější automobily, jejichž cena se dnes pohybuje kolem 100.000 eur.

Spolupracujeme s TipCars.com
Macron navštíví koncem října Prahu, setká se se Zemanem i Babišem Macron navštíví koncem října Prahu, setká se se Zemanem i Babišem

Francouzský prezident Emmanuel Macron navštíví 27. října…

O místo šéfa lidovců je velký zájem, možných nástupců Bělobrádka je hned několik O místo šéfa lidovců je velký zájem, možných nástupců Bělobrádka je hned několik

Začíná se spekulovat o nástupci Pavla Bělobrádka, který…

Miliardář Křetínský jedná o nákupu podílu ve francouzském deníku Le Monde Miliardář Křetínský jedná o nákupu podílu ve francouzském deníku Le Monde

Český miliardář Daniel Křetínský jedná s francouzským…

 
Zdroj: Bloomberg

Štítky Ekonomika

 







Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Příliš tvrdá pravidla? Technickou kontrolou nemusí projít 90 % aut Příliš tvrdá pravidla? Technickou kontrolou nemusí projít 90 % aut

Se zpřísněním předpisů pro technické kontroly a měření…

Nástupce Škody Rapid se bude jmenovat Scala. Stejně jako indický Renault Nástupce Škody Rapid se bude jmenovat Scala. Stejně jako indický Renault

Nová generace Rapidu se bude jmenovat Scala. Jako první…

 





 
Škoda a názvy jejích aut. Jak dostaly své jméno Octavia, Felicia nebo nová Scala?

Škoda a názvy jejích aut. Jak dostaly své jméno Octavia, Felicia nebo nová Scala?

Včera

Mladoboleslavská automobilka při hledání názvů svých aut často hledala v latině. Dnes sází i na výrazy původních obyvatel Aljašky.




Blesk.cz

Antické Řecko čeká na dobytí: Recenze Assassin’s Creed Odyssey

Antické Řecko čeká na dobytí: Recenze Assassin’s…

Vůbec ne dávno, alebrž teprve před 11 lety vznikla série Assassin’s Creed pojednávající o asasínech a…

Man Bookerovu prestižní literární cenu získal román Mlékář: Vypráví o sexuálním obtěžování v 70. letech

Man Bookerovu prestižní literární cenu získal román…

Letošní Man Bookerovu cenu za anglicky psaný román získala severoirská spisovatelka Anna Burnsová za knihu…

 

iSport.cz

Krok do OHL se vyplácí. Pekař podepsal nováčkovskou smlouvu s Buffalem

Krok do OHL se vyplácí. Pekař podepsal nováčkovskou…

Český hokejový útočník Matěj Pekař, který v současné době působí v celku Barrie Colts v juniorské OHL, podepsal…

Vsetínský trenér o šokujícím trestu: Zvítězila ješitnost, je to likvidační

Vsetínský trenér o šokujícím trestu: Zvítězila…

Nezhroutil se. Byť označuje devítiměsíční distanc za likvidační a po zbytek sezony bude zápasy sledovat bezmocně…

 

Reflex.cz

Czech Press Photo 2018: Kdo získá cenu čtenářů Lidé a Země? Dejte hlas své nejoblíbenější fotce!

Czech Press Photo 2018: Kdo získá cenu čtenářů Lidé…

Hlasujte o čtenářsky nejoblíbenější fotografii letošních finalistů Czech Press Photo! Vaše hlasy rozhodnou, kdo…

Peníze na zdravotnictví budou chybět, musíme být zdraví jako řípa. Babišova vláda je jen do pěkného počasí

Peníze na zdravotnictví budou chybět, musíme být…

Nejprve dobrá zpráva: české zdravotnictví dosahuje skvělých výsledků, zdravotní pojišťovny mají peníze, protože…