Německé banky doporučují klasické automobily jako investice

 

Klasické automobily již dávno nejsou pouhými objekty zájmu milovníků techniky a starých časů, ale stále více jsou využívány jako investice, které nyní doporučují svým klientům i vybrané německé banky.

Investovat lze v dnešní době nejrůznějšími způsoby a mezi stále oblíbenější patří investice do klasických automobilů. V minulosti byly středem zájmu především výjimečné klasické vozy exkluzivních značek, které samozřejmě patří stále mezi špičku, ale v současnosti lze sledovat i zvýšený zájem o poměrně běžné automobily. Velmi dobrým důkazem mohou být stále rostoucí ceny takových vozů, jakými jsou Peugeot 205 GTi nebo Volkswagen Golf GTI.

Po finanční krizi se navíc prudce zvýšila poptávka po alternativních investicích, jako jsou uměním, víno nebo právě automobily. V rozhovoru pro Bloomberg, uvedl, Jens Berner, expert na klasické vozy u německé banky Südwestbank AG, že pro zákazníky, kteří mají k dispozici více než jeden milion eur, mohou právě klasické automobily představovat atraktivní rozšíření jejich investičního portfolia, pokud jde o stabilitu a výsledný zisk.

Auto jako investice: Nejlépe uložené peníze

Pro lepší srovnání klasických automobilů s jinými investicemi začala právě Südwestbank AG před několika lety vydávat OTX Classic Car Index, sledující ceny nejméně 30 let starých automobilů značek, sídlících v jižní polovině Německa. To znamená, že se soustředí na vozy značek Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche. Podle dostupných informací se OTX Classic Car Index od začátku roku 2005 do začátku roku 2018 čtyřikrát zvýšil.

Mezi automobily výše zmíněných německých značek, které přitahují pozornost investorů, jsou velmi oblíbení zástupci Porsche 911 se vzduchem chlazenými motory, jejichž hodnota za posledních třináct let vzrostla o neuvěřitelných 683 procent. Zájem investorů o klasické vozy samozřejmě stojí za růstem jejich cen a zároveň i za stále většími riziky spojenými s jejich nákupem.

Porsche 911 a jeho deset nejlepších verzí v obrovské galerii!

V případě vozů vyrobených v omezených sériích se dnes stále častěji stává, že jeden originální automobil je rozebrán, aby posloužil ke stavbě dvou nových automobilů. Ve výsledku se pak může stát, že se série původně 200 vozů rozroste na 300 exemplářů a bez jakéhokoliv přičinění automobilky.

Tato situace není přitom žádnou fikcí, ale může být pouhým opakováním minulosti. Příkladem může být slavné Ferrari 250 GTO z první poloviny šedesátých let, které vzniklo v počtu 36 exemplářů. Koncem sedmdesátých a během osmdesátých let se totiž zvedla vlna zájmu o tento model a přestavbou sesterských modelů řady 250 vznikla řada plagiátů, která byla následně prodávána jako originální vůz. V devadesátých letech se pak říkalo, že na sraz Ferrari 250 GTO může přijet téměř dvojnásobek původně vyrobeného počtu vozů a všechny budou svou technikou odpovídat originálu.

Nejdražším autem světa je opět Ferrari 250 GTO, stojí už víc než 1,5 miliardy

Při výběru vozu pro investování je tedy i v dnešní době vhodné využívat odborníků a stále rozšířenějších služeb automobilek, potvrzujících pravost daného exempláře. S ohledem na investice související s následným udržováním vozu v původní kondici, pojištěním a uskladněním je například u Porsche 911 vhodné volit výjimečnější automobily, jejichž cena se dnes pohybuje kolem 100.000 eur.

Spolupracujeme s TipCars.com
Europarlament bude k Babišově možnému střetu zájmů přijímat usnesení Europarlament bude k Babišově možnému střetu zájmů přijímat usnesení

Poslanci Evropského parlamentu budou ve čtvrtek hlasovat…

Mayová odložila hlasování o dohodě s Evropskou unií o brexitu Mayová odložila hlasování o dohodě s Evropskou unií o brexitu

Proces britského odcházení z Evropské unie se ještě více…

Macron chce zvýšit minimální mzdu, reaguje tak na demonstrace Macron chce zvýšit minimální mzdu, reaguje tak na demonstrace

V reakci na protesty hnutí takzvaných žlutých vest slíbil…

 
Zdroj: Bloomberg

Štítky Ekonomika

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Škoda Scala dostala vychytávku, kterou ocení úplně každý. Hlavně v zimě Škoda Scala dostala vychytávku, kterou ocení úplně každý. Hlavně v zimě

Vozy Škoda jsou známé pro svá chytrá řešení. Mnohdy…

Škoda Tudor je nejsmutnější koncept české značky. Víte, proč tomu tak je? Škoda Tudor je nejsmutnější koncept české značky. Víte, proč tomu tak je?

Dvoudveřové komfortní kupé na základě Superbu. Tuto bombu…

 

 
Honda Prelude (1978-2001): Legendární japonské kupé debutovalo před 40 lety

Honda Prelude (1978-2001): Legendární japonské kupé debutovalo před 40 lety

Včera

Prelude vlastně patřila do střední třídy, stala se kultem a dodnes má po světě spoustu fanoušků. Dočkala se pěti generací.
Blesk.cz

Stranger Things 3: Byly odhaleny názvy epizod

Stranger Things 3: Byly odhaleny názvy epizod

Netflix zveřejnil teaser video k třetí sérii sci-fi retro seriálu Stranger Things. Odhalil v něm názvy epizod,…

Opilý a zfetovaný Klaus utloukl Montyho. „Když jsem ho bil, věděl, že nemá štěkat.“

Opilý a zfetovaný Klaus utloukl Montyho. „Když jsem…

V obrovských bolestech umíral pejsek Monty. Jeho majitel Ladislav Klaus (23) z Chomutova ho ubil, protože v bytě…

 

iSport.cz

Nový Superlife už v úterý! Se Šárkou Strachovou i novým hávem aplikace

Nový Superlife už v úterý! Se Šárkou Strachovou i…

Už v úterý vychází v deníku Sport nové číslo magazínu Superlife! Hlavním tématem je velký rozhovor se Šárkou…

Slavia má první zimní posily! Přichází Ševčík a Masopust, potvrdil Tvrdík

Slavia má první zimní posily! Přichází Ševčík a…

Fotbalová Slavia hlásí první zimní posily. Z Liberce přichází čtyřiadvacetiletý střední záložník Petr Ševčík a…

 

Reflex.cz

Fotograf šest let sledoval život veverek a výsledek je překvapující. Podívejte se na jedinečné snímky

Fotograf šest let sledoval život veverek a výsledek…

Geert Weggen je nizozemský fotograf zabývající se dokumentováním přírody. Za posledních šest let se však jeho…

Politizace práce tajných služeb. Co horšího si přát?

Politizace práce tajných služeb. Co horšího si přát?

Kontrarozvědce BIS se její výroční zprávou podařilo na týden rozvířit vody nikoliv ve zpravodajské komunitě, jak…