Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ahorn Van Big City je kompaktní obytňák s plnohodnotnou koupelnou

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 9. 2021 • 00:39
12
1
Zobrazit náhledy (12)
Ahorn Van Big City Ahorn Van Big City Ahorn Van Big City Ahorn Van Big City Ahorn Van Big City Ahorn Van Big City Ahorn Van Big City

Německý úpravce Ahorn Camp ukazuje, že i na palubě Renaultu Trafic lze vytvořit plně vybavený pojízdný domov bez větších kompromisů.

Obytné automobily dokážou při svém současném boomu nabídnout komfort srovnatelný s menším bytem, cenou za pohodlí však bývají velké rozměry, které komplikují průjezd některými silnicemi, zhoršují parkování, atd. Kompaktnější obytné vozy pak zase postrádají výbavu, bez které si někteří cestovatelé nedovedou představit život.

Samozřejmě existují i různé kompromisy kompaktních vozů s bohatou výbavou, mezi které patří i model označený Van Big City od německé společnosti Ahorn Camp. Ani tento model se nevyhnul určitým kompromisům, přesto nabízí velmi pozoruhodně řešenou vnitřní dispozici při zachování všech výhod relativně kompaktního vozu.

Základem přestavby se stal na první pohled celkem běžný Renault Trafic s celkovou délkou cca 540 cm, který uvnitř nabízí vybavenou kuchyň, komfortní posezení se stolem, spaní pro čtyři osoby a hlavně kompletně vybavenou koupelnu, tedy včetně toalety i sprchy. V nádržích si přitom vůz veze cca 68 litrů čisté vody a nechybí ani nádrž na cca 55 litrů odpadní vody.

Malá koupelna je uložena v zadní části vozu a její jedinou slabinou je snad jen chybějící strop. Obytný vůz je totiž vybaven výklopnou střechou s postelí, po jejímž zvednutí se současně ztratí i strop koupelny. Ani tento obytňák tak sice není bez kompromisů, pro mnohé cestovatele by ale mohlo jít o malou daň, se kterou si navíc možná poradí i šikovný kutil.

Kromě koupelny pak kabina nabízí kuchyň ve tvaru písmene L, která je vybavena dvojicí hořáků, nerezovým dřezem nebo kompresorovou lednicí s kapacitou 41 litrů. Samozřejmostí je dostatečná pracovní plocha a kupa úložných prostor.

Uprostřed vozu je posezení pro čtyři osoby s praktickým stolkem, které se dá přestavět na lůžko s rozměry 134 x 184 centimetrů. Komu by to bylo málo, může využít postel pod výklopnou střechou, která má rozměry 121 x 198 centimetrů. Přístup je navíc chytře řešen po žebříku. V kabině se tak celkem snadno vyspí celá rodina.

Ahorn Van Big City tedy působí jako skutečně zajímavě promyšlený koncept obytné dodávky, která umí poskytnout plný komfort i na delších výletech. A navíc za poměrně zajímavou cenu, která startuje od 43.900 eur – tedy cca 1.114.000 Kč. To při pohledu na současnou nabídku opravdu není špatné.

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
15. 9. 2021 09:44
Trafic je v tomto případě nejlepší volba
je o dost větší než V, Multivan a čtyřčata od Peugeotu a na rozdíl od Fordu má automat, který netočí na dálnici motor jak tereňák.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud