Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkner Performance S je pojízdný luxusní byt s Bugatti v garáži

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 8. 2021 • 15:21
91
4
Zobrazit náhledy (91)
Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Performance S Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Elfer Performance Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection Volkner Performance Perfection

Některé obytné automobily mohou nabízet i komfort srovnatelný s luxusním bytem, včetně exkluzivního sporťáku v garáži.

Během právě probíhající výstavy obytných automobilů a karavanů Düssledorf Caravan Salon už byla prezentována řada zajímavých strojů, včetně obytných novinek značky Ford pro dobrodruhy. Německá společnost Volkner ovšem představila modernizovanou verzi svého luxusního modelu Performance S, která cílí spíše na movité milovníky luxusu.

Novinka totiž přijde na neskutečných 6,5 milionu eur, tedy necelých 166 milionů korun, což řadí Volkner Performance S mezi nejdražší obytné vozy na světě. A pokud se nyní ptáte, co je na tomhle obytňáku tak neskutečně drahé, rozhodně nepatříte do cílové skupiny.

Rodinná společnost Volkner, která se na trhu pohybuje zhruba deset let, si totiž dokázala vybudovat pozici jednoho z nejluxusnějších výrobců ve svém segmentu. Stroje Volkner tak pravidelně překonávají veškerá očekávání a návštěvníkům z nich jen padají brady úžasem.

Vzhledem k obrovským pořizovacím sumám je jasné, že každý stroj vzniká na zakázku a po důkladné konzultaci se zákazníkem. Společnost proto ani nemůže zveřejnit kompletní technické parametry, nabízí však alespoň pohled do základů. Ty tvoří šasi s pohonnou jednotkou Volvo (430 k) nebo Mercedes-Benz (460 k). V základním provedení pak vůz startuje od částky cca 1,6 milionu eur.

Specialitou letošního modelu Performance S se ale stala garáž zabudovaná v podvozku, do které výrobce ukryl Bugatti Chiron. Přítomnost supersportu přitom z tohoto obytného vozu dělá zřejmě nejdražší pojízdnou garáž na světě a navíc zvyšuje cenu stroje o další 3 milionu eur. Volkner přitom Bugatti označuje za perfektní „člun“ pro svou „pozemní jachtu“.

Garáž navíc pojme i dvě fat-bike elektrokola a další dvě lze uložit do samostatného prostoru. Samotná hydraulická platforma, která tvoří garáž, pak může být v nepřítomnosti vozu využita například jako venkovní terasa. V případě nepřízně počasí lze navíc platformu využít jako další úložný prostor, případně jako stylovou zašívárnu. Prostor garáže v podvozku má totiž i topení a klimatizaci.

video

Interiér obytného vozu pak nabízí komfort a luxus srovnatelný s menším bytem. Nechybí vybavená kuchyně, jídelna, prostorný obývák, plnohodnotná koupelna a ložnice v zadní části. Celý interiér je přitom obložen prémiovými materiály, včetně luxusního dřevěného dekoru, koženého čalounění a kvalitního osvětlení.

Dostatek prostoru přitom zajišťuje výsuvný modul na straně řidiče, vybavení vozu lze ale pohodlně využívat i při kompaktnějším uspořádání pro přesuny. Ve výbavě navíc nechybí více-zónový systém topení a klimatizace, pracovna, několik úložných prostor, atd. Požitek z poslechu hudby pak zajišťuje zakázkově poskládaný systém Burmester, navržený speciálně pro tento vůz, v ceně cca 300.000 eur.

Volkner Performance S ovšem není záležitostí pouze pro cestování mezi luxusními kempy. Díky solárním střešním panelům s výkonem 2000 kW, lithium-iontové baterii, 8 kW generátoru a odděleným nádržím na čistou i odpadní vodu totiž dokáže nabídnout plný komfort i na delších cestách bez zázemí. Volkner dal navíc zcela nový význam frázi „Vzít Bugatti na výlet“.

Související články

Témata
31. 8. 2021 23:29
solární střešní panely s výkonem 2000 kW
to asi není myšlené vážně, že ?
31. 8. 2021 20:37
Re: Luxus.....
Kouli to má, tak za to zapřáhnout malej obytňáček pro uklízečku-komornou-kuchařku. :-)
31. 8. 2021 20:29
Re: Luxus.....
No a udrzovat cistotu by som tam tiez nechcel
31. 8. 2021 19:56
Luxus.....
......nezpochybňuji. Cenu nekomentuji.

Nevím však, jestli s touto soupravou lze zažít zase až tolik radosti v poměru k nákladům a možnému využití. Pokud se člověk jen nechce masírovat, že na to má. Jinak odsouzen na kempy nejlépe s vyasfaltovaným povrchem a uřvanejma dederónama v sousedství.

V každém případě pochybuji, že takový mastodont je schopen dojet na písečnou pláž, že ho tam vůbec někdo pustí a že by chiron z písku dokázal vyjet někam k silnici. Spíše to vidím jako práci grafika s fotoshopem podle toho, jak si ten kolos pěkně stojí v tom písku a nezaboří se ani o milimetr. :-)
https://www.auto.cz/…bugatti-v-garazi?…

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud