Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alza.cz začne prodávat elektromobily přes internet

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 5. 2017
22
Internetový obchod s elektronikou Alza.cz začne v nejbližší době prodávat elektromobily. Vozy bude nabízet výhradně přes internet.

Uvedla to společnost v tiskové zprávě. Jiné internetové obchody zatím elektromobily neprodávají a jejich nabídka se soustřeďuje do showroomů výrobců.

"Zájem o elektromobily překonává naše očekávání. Znamená to, že si lidé konečně uvědomují jejich význam pro naše životní prostředí. To dobře vědí také automobilky a začínají vyrábět tyto vozy i ve středních cenových kategoriích," uvedl ředitel expanze Alzy Jan Moudřík. Jako první upoutávku společnost vystavuje do konce června ve své kamenné prodejně v Holešovicích Volkswagen e-Golf.

K základním výhodám aut s elektropohonem patří nízké provozní a servisní náklady a vysoká spolehlivost. Nevýhodou dosud byla vyšší pořizovací cena.

Alza v současnosti dokončuje jednání s významnými automobilkami, aby v následujících týdnech nabídla ucelenou řadu elektromobilů. "Věříme, že dokážeme po vzoru Norska změnit poměr elektroaut v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad aut se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme," dodal Moudřík.

Loni se v Česku prodalo 271 elektromobilů, což je meziroční pokles o čtvrtinu. Celkově je v ČR registrováno přes 1200 těchto vozů. Počet dobíjecích míst přesáhl 300. Elektrický model nabízí většina značek, v roce 2020 s ním chce přijít i Škoda Auto.

Prodej nových osobních aut v Česku loni vzrostl o 12,5 procenta na rekordních 259.693 vozů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

od Alzy
SamanAR
| 27. 5. 2017
rec byla samozrejme o novem aute na objednavku, skladovku bych nekupoval neb bych si ji nemohl nakonfigurovat dle sveho prani

a to jak to prodejce se slevou udela je me celkem burt, jestli si o to snizi provizi je jeho vec, ale slevu proste asi dat muzou
A bude mozne
SamanAR
| 27. 5. 2017
podle zakona ano
O důvod víc elektromobil nekupovat.
Daffy Duck
| 26. 5. 2017
Bože 6 palcov hore, 0 dole. Zjavne to s alzou nebude také zlé, ak dokáže generovať také zisky.
Zatiaľ nedotiahnuté problémy
Daffy Duck
| 26. 5. 2017
Jedná veta "nemá opodstatnenie" a druhá veta "ak má niekto barak tak prosim". Takže zjavne opodstatnenie majú. To že ty ho nevieš využiť, neznamená že je zbytočné. Neviem čo sa stále rieši cena a dojazd.
A bude mozne
Daffy Duck
| 26. 5. 2017
Do 14 dní vrátiť?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku