Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin DBX v akci. Podívejte se, jak britské SUV řádí na sněhu!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 3. 2019 • 17:34
9
Zobrazit náhledy (9)
Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX
Aston Martin poodhalil průběh testování připravovaného modelu DBX v zimních podmínkách v blízkosti severního polárního kruhu.

Aston Martin k sobě v současnosti poutá pozornost prostřednictvím trojice novinek v podobě hypersportu AM-RB 003, supersportu Vanquish Vision Concept a SUV Lagonda All-Terrain Concept, ale nezapomíná ani na očekávaný model DBX. Na jeho vývoji se stále pilně pracuje, což dokazují i oficiálními záběry maskovaného vozu. Ty nejnovější pochází z testovacího centra společnosti Pirelli ve Švédsku.

Prostor v blízkosti severního polárního kruhu se svými zasněženými cestami a ledovými plochami poskytuje ideální podmínky pro intenzívní vývojový program, které využívají specialisté automobilky Aston Martin k dynamickým testům prototypu SUV.

Matt Becker, hlavní inženýr společnosti Aston Martin, k tomu uvedl, že DBX musí být připraven zvládnout širokou škálu povrchu různých kvalit a rovněž jízdy mimo zpevněné vozovky. Testování v zimních podmínkách je proto ideální k prověření jeho schopností a umožňuje vývojovému týmu prověřovat jízdní vlastnosti vozu v řadě extrémních situací.

Předobraz pro nové SUV značky Aston Martin představuje koncept DBX, který jsme prvně viděli v roce 2015 v Ženevě. Tehdy se jednalo o elektromobil s jedním párem dveří. Sériový model má nabídnout pro SUV tradiční řešení karoserie se dvěma páry dveří.

V případě pohonných jednotek se očekává, že nové SUV nabídne automobilkou Aston Martin aktuálně používaný vidlicový osmiválec i dvanáctiválec a vedle nich i nový šestiválec a případně i hybridní a čistě elektrickou verzi. Výrobu sériového DBX má zajistit nový závod v St Athan na jihu Walesu, který bude dokončen v letošním roce a v příštím roce se v něm má naplno rozběhnout produkce nových vozů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku