Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin kvůli koronaviru prohloubil čtvrtletní ztrátu

ČTK ČTK 15. 5. 2020 • 05:09
39
Zobrazit náhledy (39)
Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX

Britský výrobce luxusních automobilů Aston Martin v prvním čtvrtletí prohloubil ztrátu před zdaněním na 119 milionů liber (3,7 miliardy Kč) ze 17,3 milionu GBP ve stejném období loni.

Příčinou je propad prodeje kvůli omezením souvisejícím s bojem proti šíření koronaviru. Vyplývá to z dnešního sdělení společnosti.

Výnosy firmě klesly téměř o 60 procent na 78,6 milionu GBP (2,4 miliardy Kč). Prodej aut se snížil o 45 procent na 578 vozů. Ztráta před zdaněním, úroky a odpisy a bez mimořádných položek činila 46,9 milionu po zisku 28,3 milionu liber v prvním čtvrtletí 2019.

Automobilka předpokládá, že situace zůstane nadále obtížná. Připravuje se proto podniknout další opatření ke snížení provozní nákladů a zaměří se i na řízení hotovosti. Firma také zrušila výhled na letošní rok, uvedla agentura Reuters.

Automobilka byla založena před více než 100 lety a její auta proslavil mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond. Od svého vstupu na burzu v roce 2018 se ale firma potýká s problémy. Koncem ledna oznámila, že konsorcium vedené kanadským miliardářem Lawrencem Strollem v ní koupí pětinový podíl a že současní akcionáři jí poskytnou další peníze.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku