Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin láká na ostřejší Vantage. Využije prvky ze safety caru pro Formuli 1

David Bureš David Bureš 19. 3. 2021 • 02:23
24
Zobrazit náhledy (24)
Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car Aston Martin Vantage Safety Car

Značka Aston Martin nově dodává safety car pro Fomuli 1. Vůz nyní podle všeho poskytne základ pro ostřejší verzi kupé Vantage.

Aston Martin zveřejnil na sociálních sítích tajemný snímek, na němž se objevuje upravené kupé Vantage zahalené ve tmě. Bez bližších podrobností přitom automobilka láká, že něco nového představí již toto pondělí, 22. března 2021. O co půjde?

Podle tvarů zřetelných ve tmě půjde o nějakou ostřejší verzi modelu Vantage. Vypovídá o tom třeba výrazný přítlačný spoiler na zádi nebo zdůrazněný chladicí otvor na bocích karoserie. Že jde skutečně o Vantage, pak naznačuje zřetelná maska, typická pro tento model.

Světová média přitom okamžitě začala spekulovat, co dále můžeme čekat. Nejpravděpodobnější se přitom zdá teorie, že nová verze Vantage využije prvků nového safety caru pro Formuli 1, kterým je právě rozsáhle upravený Aston Martin Vantage.

Napovídala by to i barevná kombinace ve tmě zahaleného vozu, využívající charakteristickou zelenou a žluté detaily. Právě takové prvky se objevují i na safety caru Aston Martinu pro Formuli 1 s tím, že barevný odstín odpovídá monopostům týmu Aston Martin, dosud známého jako Racing Point. Automobilku mu říká 2021 Aston Martin Racing Green.

Inspirace safety carem Formule 1 by pak pravděpodobně byla zřetelná také v útrobách. Nový zaváděcí vůz se totiž nedočkal jen specifických doplňků pro svoji kariéru ve Formuli 1, jako jsou majáky nebo speciální obrazovky a kamery pro posádku, ale také upravené techniky.

Vůz má totiž posílený čtyřlitrový vidlicový osmiválec twin-turbo na 535 koní (394 kW), což je o 25 koní více než u sériového auta. Vedle toho má i specifické úpravy pro jízdu na okruhu (tvrdší podvozek) nebo aerodynamické prvky pro větší stabilitu při jízdě vysokou rychlostí. Takové úpravy by se tak mohly objevit také u silničního auta.

Jak tomu skutečně bude, zjistíme už příští týden, kdy se nová verze Aston Martinu Vantage oficiálně představí světu. Těšíte se?

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku