Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin představil vlastní závodní simulátor. Je dost možná dražší než vaše auto

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 9. 2020 • 03:17
19
Zobrazit náhledy (19)
Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01 Aston Martin AMR-C01

Aston Martin se vrhl do nového oboru, který sice s auty souvisí, ale jen do určité míry. Britská automobilka totiž představila vlastní závodní simulátor.

Aston Martin na něm spolupracoval se společností Curv Racing Simulators. Stroj nesoucí označení AMR-C01 se chlubí lehkým monokokem z uhlíkových vláken a minimalistickým skořepinovým sedadlem, jehož poloha a tvarování mají připomínat sezení v hypersportu Valkyrie.

Automobilka samozřejmě vyzdvihuje dokonalé zpracování a kvalitní materiály. Simulátor by také měl být kompletován ručně.

Pozoruhodný je design. Aston Martin samozřejmě chtěl, aby simulátor co nejvíc připomínal vozy slavné britské automobilky. Především tvar přídě je zřetelně inspirován závodními Aston Martiny.

Zákazníci si navíc simulátor mohou "obléct" do některé z barevných kombinací, které vycházejí z livrejí soutěžních speciálů Aston Martin. 

Zástupci obou spolupracujících firem pochopitelně slibují zážitky co nejvíc podobné skutečnému závodění. A mluví také o nejhezčím simulátoru, jaký si aktuálně můžete koupit.

Má to ovšem jeden drobný háček, možná jsou dokonce dva. V plánu je výroba pouhých 150 exemplářů (stejně jako u hypersportovní Valkyrie).

A pak je tu cena. Simulátor s logem Aston Martin na přídi se prodává za 57.500 liber, což v přepočtu dělá asi 1,7 milionu korun. Jde navíc o cenu bez daně. Za takové peníze už samozřejmě koupíte zajímavé skutečné auto.

K zákazníkům každopádně simulátory dorazí ve 4. čtvrtletí tohoto roku. Že by zajímavý tip na dárek k Vánocům?

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud