Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi chce dohnat náskok BMW mezi SUV

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 2. 2013 • 04:47
35
Audi plánuje zdvojnásobení nabídky SUV do roku 2020 a chce předstihnout automobilku BMW. Cílem je získat více zákazníků a zvýšit zisky.

Server Automotive News Europe uvádí, že podle nejmenovaného zdroje z Volkswagen Group v současnosti ingolstadtská automobilka pracuje na vývoji modelů Q2, Q4 a Q6. Ty se mají stát sportovnějšími alternativami k modelovým řadám Q3, Q5 a Q7.

Kompaktní SUV Audi Q2 má vycházet z konceptu Crosslane Coupé představeného na loňském autosalonu v Paříži a větší model Q6 by mohl být podle zdroje Automotive News Europe vyráběn v novém závodě v Mexiku spolu s modelovou řadou Q5. Audi údajně očekává, že nové modely spolu s výkonnými verzemi stávajících modelů pomohou dosáhnout SUV na zhruba 40 % z prodejů značky, zatímco v loňském roce to bylo okolo 25 %.

Rozšiřování nabídky SUV u německých prémiových značek odráží zájem zákazníků o tento typ automobilů. Mezi klienty značek Audi, BMW a Mercedes-Benz byla jejich SUV přijata velmi dobře a díky tomu se jedná o jeden z nejrychleji rostoucích segmentů automobilového trhu. To samozřejmě vyvolává příliv nových modelů a soupeření mezi značkami. Dle odhadů analytiků IHS Automotive se prodeje prémiových SUV z loňských 2,2 milionu vozů zvýší na zhruba 3 miliony v roce 2018.

Právě zájem ze strany zákazníků spolu s odhady analytiků stojí za vývojem dalších SUV u všech tří německých prémiových značek. Audi je navíc velmi důležité pro koncern VW, který se chce do roku 2018 stát největším světovým výrobcem automobilů. V prvních devíti měsících loňského roku totiž Audi tvořilo 48 % provozního zisku VW, i když prodalo jen 14 % vozů z celého koncernu.

Zvýšení prodejů značky Audi o 12 % na 1,46 milionu automobilů představuje výraznou finanční injekci mateřskému koncernu k rekordnímu zisku za rok 2012. Podle odhadů agentury Bloomberg se očekává, že Audi zveřejní provozní zisk 11,5 miliardy eur za loňský rok a překoná 11,3 miliardy eur z předchozího roku. Oficiální zprávu o finančních výsledcích za loňský rok má koncern VW zveřejnit 14. března letošního roku.

Snaha o další zvyšování zisku stojí za rozšiřováním nabídky prakticky všech značek o modely, které přilákají dostatečný počet zákazníků. V případě automobilky Audi i jejích největších konkurentů se má jednat právě o prémiová SUV.

K dalšímu zvyšování zájmu zákazníků o SUV má přispět snižování jejich spotřeby paliva prostřednictvím hybridních verzí, účinnějších pohonných jednotek a snižování hmotnosti. To se má v případě automobilky Audi týkat od příštího roku nové generace Q7, u niž má dojít k mezigeneračnímu odlehčení až o 400 kg. Spolu s tím se má snížit spotřeba paliva o 15 procent.

Témata
Avatar - Machýrek
23. 2. 2013 20:36
Re: Nevyhnutelne
Co popisujete, je v soucasne moderni civilizaci prirozeny vyvoj. Za nejakych deset, dvacet let, muze byt za premiovou povazovana treba Kia... co my vime?
Avatar - Hammunasakra
22. 2. 2013 00:21
Re: Nic ve zlém..
??? :-)
PS: Mému stádečku (koní) se DOBŘE daří, maminka o něj PEČUJE, krmí ho vždy jen tím NEJlepším a já jsem spokojena s nimi a oni se mnou... ;-)
..to asi NEznáte, to NEděláte, se svými miláčky si NEpovídáte, za perfektní jízdu je NEchválíte, nebo? :-)
PPS: Asi jste to psal v duchu teorie "podle sebe soudím tebe" = tím "vasim konim to stale nejak nejde" jste asi myslel ZNAČKU(-ky) automobilu?
Neb takto auta NErozděluji, tak mne to hned NEnapadlo (ale máte pravdu VĚTŠINA lidí auta dělí na "tuhle značku jo - tu mám rád" a "tuhle značku ne"). Tak já ŽÁDNÉ takové "koně" NEmám - fakt NEeee ;-)
Když jsem ale byla ještě "malá holka" MOC se mi líbily vozy Maserati - jestli vám to "stačí" :-)
Avatar - nardoxx
21. 2. 2013 21:37
Re: uz aj ten lacny qoros
Ja Q5 tri roky mam a servise som bol maximalne tak na povinej servisnej prehliadke :-)
21. 2. 2013 21:36
Re: Audi chce
Stale spatne, prvnim novodobym V16 motorem byl (fuj to se vam nebude libit) koncernovy 8.0 W16 z Bugatti Veyron davajici podle varianty 1000 a 1200PS. >:D
Jinak ten Cadillac V16 mel 165PS na svou dobu celkem solidni vykon, dneska slusna stredni trida. :-!
21. 2. 2013 18:56
Re: Nic ve zlém..
Jen tem vasim konim to stale nejak nejde ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku