Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autokar VDL Futura FHD2 získal ocenění Sustainable Bus of the Year 2020

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 11. 2019 • 21:23
12
Zobrazit náhledy (12)
VDL Futura FHD2 VDL Futura FHD2 VDL Futura FHD2-135 VDL Futura FHD2-135 VDL Futura FHD2-135 VDL Futura FHD2-135 VDL Futura FHD2-135

Trvalá udržitelnost hraje v dopravě stále významnější roli a na jednu z předních pozic v této oblasti zamířil autokar VDL Futura FHD2, který byl v rámci kategorie Coach oceněn prestižním titulem.  

Společnost VDL Bus & Coach uvedla poslední generaci svých autokarů Futura pro meziměstskou i zájezdovou dopravu v roce 2010 a od té doby ji neustále rozvíjela a upravovala, až v roce 2018 nastal čas na generační výměnu. Ta se zaměřila především na techniku, zatímco design se prakticky nemění.

Při vývoji nových autokarů modelové řady Futura byla hlavní pozornost věnována snižování hmotnosti a především pohonným ústrojím, kdy motory nesou značku DAF a převodovky ZF. Cílem bylo snížení celkových nákladů na vlastnictví a provoz autokarů i zvýšení komfortu cestujících a zároveň i přívětivost k životnímu prostředí.

Změny v technice a výbavě autokarů modelové řady Futura pak stojí za ziskem titulu Sustainable Bus of the Year 2020 v kategorii Coach, do níž spadají autobusy pro dálkovou dopravu.

V případě zástupce společnosti VDL Bus & Coach v podobě modelu Futura FHD2 ocenila porota řadu chytrých řešení od snížení celkové hmotnosti o 100 kilogramů přes systém snížení světlé výšky předních partií, který se aktivuje při rychlosti vyšší než 95 km/hod a Predictive Powertrain Control, umožňující úsporu paliva až o 2,5 %.

Porota, která uděluje ocenění Sustainable Bus of the Year (Trvale udržitelný autobus), se skládá ze zástupců sedmi předních evropských magazínů věnujících se autobusovému trhu.

Porota hodnotí autobusy z hlediska trvalé udržitelnosti, zvláště schopnost vozidel působit pozitivním dojmem na širokou veřejnost. Soustředí se na řadu aspektů, jako je bezpečnost, komfort, hlučnost, recyklovatelnost komponentů a obecný přístup výrobce k životnímu prostředí.

Zdroj: VDL Bus & Coach bv

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku