Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autonomní dron Ehang 184 bude v Dubaji sloužit jako taxi

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 2. 2017 • 14:31
18
2
Zobrazit náhledy (18)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Dubaj chce jako první na světě využít autonomní drony k dopravě osob. Jejich služby zde mají být k dispozici od léta letošního roku.

Na letošním lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas byl představen autonomní dron Ehang 184, který je určen pro osobní přepravu.

Dubajský úřad pro silnice a dopravu tyto drony v současnosti testuje a během nedávného třídenního summitu, kterého se účastnila řada významných státníků z celého světa, při ukázce jeho schopností potvrdil, že v červenci letošního roku spustí jejich provoz pro veřejnost.

Za vývojem a výrobou tohoto dronu stojí čínská společnost Ehang, která byla založena v dubnu roku 2014 a nejprve uvedla na trh klasické malé kvadrokoptéry s kamerami pro pořizování fotek a filmových záběrů ze vzduchu.

Ehang 184 je tedy jejím prvním autonomním létajícím strojem pro dopravu osob. Stroj dlouhý 3989 mm a široký 4024 mm včetně vrtulí je vybaven osmi elektromotory a disponuje maximálním výkonem 152 kW. Potřebnou energii poskytují baterie s kapacitou 17 kWh, jejichž nabíjení zabere dvě až čtyři hodiny

Dron o hmotnosti 240 kg má nosnost 100 kg a jeho průměrná cestovní rychlost se pohybuje okolo 60 km/h, ale je údajně schopen letět i rychlostí přes 100 km/h. Na jedno nabití baterií může zůstat ve vzduchu okolo 25 minut.

Související články

Témata
23. 2. 2017 00:05
20 minut ve vzduchu a potom 4 hodiny nabíjet?
Skoro bych se přimluvil buď za výměnné baterie (ideálně automaticky), případně instalaci generátoru proudu, klidně takového co bude spalovat vodík. Snad nebude mít OS moc děr, případně doinstalují záchranný vystřelovací padák...
22. 2. 2017 12:28
Super
To je bezva. Né jako naše sociální země. Dubaj je prostě nej město. Miluji to tam ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku