Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Ženeva 2009: Do Palexpa přišlo 648 tisíc návštěvníků

Ondřej Láník Ondřej Láník 19. 3. 2009 • 13:15
3
Autosalon v Ženevě, který skončil o uplynulém víkendu, vidělo o 9,3 % méně návštěvníků než v minulém roce.

Jeden z pěti klíčových autosalonů organizace OICA (International Organisation of Automobile Constructors) se letos po 79. konal u jezera Lac Leman ve švýcarské Ženevě. Na rozdíl od dalších letošních velkých automobilových výstav zde žádný z velkých výrobců nechyběl. Frankfurtská přehlídka, plánovaná na letošní září, už zřejmě tak pestrá nebude.

Letošní autosalon v Ženevě shlédlo 648.000 návštěvníků, což je o 9,3 % méně než v roce 2008. Tehdy ale výstava i počet příchozích meziročně výrazněji vyrostla, takže pořadatelé jsou s výsledkem v nelehké době i přes pokles návštěvnosti spokojeni. Spokojenost prý čišela i z řad vystavovatelů, kteří do Ženevy přijíždí jednak kvůli důležitému trhu (Švýcarsko, Francie, Německo), ale zejména kvůli mediální odezvě, která je s výstavou každoročně spojena.

Příští autosalon v Ženevě bude již 80., termín konání je od 4. do 14. března 2010.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2009 16:33
Re: Geneve 2009
Sice NEtuším jak to "myslíte", milý Alessio., ale výlet za to docela "stál" a vzhledem k tomu že to NENí o tolik dál a o tolik dražší než ta výstava v zatáčce na Wien (všem brňanům se za "hloupý" vtípek OMLOUVÁM :-) ), tak myslím/domnívám se LEPŠí je trošičku si "dál" zajet (vzledem k tomu co jsem o NEdostatku vystavovatelů v Brno četla)
Pěkný den :-)
Články odjinud