Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley Bentayga pokořil rekord SUV na Pikes Peak a oslaví to speciální edicí

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 6. 2018 • 23:43
15
7
Zobrazit náhledy (15)
Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga Bentley Bentayga
Bentley Bentayga během letošního Pikes Peak International Hill Climb stanovil nový rekordní čas v kategorii sériových SUV. Britská automobilka tento úspěch oslaví prostřednictvím série deseti speciálně upravených vozů.

Bentley Bentayga se v rámci 96. ročníku tradičního závodu do vrchu Pikes Peak, pořádaného v americkém Coloradu, zapsal do dějin a stanovil zde nový rekordní čas v kategorii sériových SUV.

Rhys Millen s vozem luxusní britské značky absolvoval trať, která má na necelých dvaceti kilometrech celkem 156 zatáček a překonává převýšení 1438,66 metrů, v čase 10 minut a 49,9 s, čímž překonal rekordní čas v kategorii sériových SUV o zhruba dvě minuty. Bentley uvádí, že průměrná rychlost této jízdy byla 107,02 km/h.

S ohledem na pravidla pro třídu, v níž Bentley Bentayga startoval, bylo na voze provedeno minimum změn a například jeho pohonná jednotka v podobě přeplňovaného dvanáctiválce s nejvyšším výkonem 447 kW se dočkala pouze montáže sportovního výfukového systému Akrapovič. Beze změn byl údajně i adaptivní vzduchový podvozek a pro závod došlo k použití pneumatik Pirelli.

Karoserie se dočkala jen několika poměrně nenápadných doplňků, nabízených v rámci výbavy na přání. Nejzásadnější změny se s ohledem na pravidla odehrály v interiéru, v němž je instalována ochranná klec, systém protipožární ochrany a závodní sedadlo řidiče, zatímco ostatní sedadla spolu s významnou částí obložení a tlumících hmot byla odstraněna. Výsledkem je snížení hmotnosti o 300 kg.

Bentley na dosažení rekordního času reagoval prakticky okamžitě a představuje speciální limitovanou edici Bentayga Pikes Peak, jejímž prostřednictvím tento sportovní úspěch svého SUV hodlá oslavit.

Britská značka svým zákazníkům v USA a Evropě nabídne celkem pouhých deset vozů v provedení Bentayga Pikes Peak. Tyto automobily budou k dispozici ve dvou barevných provedeních. První z nich nabídne lak pojmenovaný Radium a odpovídající svým odstínem závodnímu vozu, zatímco druhým bude decentnější černý lak Beluga. Ve stejných barvách jsou i 22palcová kola.

Všechny chromované prvky na karoserii budou u těchto vozů vyvedeny v černé barvě a jejich exteriér ozdobí přední spoiler, nástavce prahů, zadní spoiler a difuzor pod zádí z uhlíkových vláken. Na předních blatnících pak bude ještě malý motiv Pikes Peak.

V interiéru vládne kombinace kůže, Alcantary a uhlíkových vláken ve stejných barvách, v nichž budou vyvedeny karoserie vozů Bentayga Pikes Peak. Palubní desku před spolujezdcem pak zkrášluje stylizovaná mapa závodu, v němž velké luxusní SUV stanovilo nový rekordní čas pro svou kategorii.

Technika ukrytá pod kapotou bude sériová a zároveň odpovídající závodnímu vozu, což znamená, že všech deset Bentley Bentayga Pikes Peak má být vybaveno přeplňovaným dvanáctiválcem s nejvyšším výkonem 447 kW a točivým momentem 900 N.m, spolupracujícím s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Související články

Témata
26. 6. 2018 22:30
Re: Nemáte tam chybu?
Jj, nejspíš ten rekord držela nějaká bedna kitu.
26. 6. 2018 21:50
Re: Hmmm
.... prozatím myslím bude stačit odlišení dle paliva.... samozřejmě, v případě nouze se dá udělat kategorie dle barvy čalounění apod..... ;-)
26. 6. 2018 21:49
Re: Nemáte tam chybu?
evidentně je to nadupaná kategorie.... ;-)
26. 6. 2018 20:50
Re: Hmmm
Tak vzhledem k tomu že to Bentley může mít tak sedm jíst tak kodiak má asi opravdu vážný problém. Musí si vymyslet nějakou speciální opět vlastní kategorii třeba nejrychlejší SUV z Mladé Boleslavi nebo něco takového.
26. 6. 2018 19:55
Hmmm
Ten rekord aj tak neplati, nebol tam Kodiaq RS :-D.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud