Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley láká na příchod nového sedanu Flying Spur. Nabídne ozdobu ve stylu Rollsu

David Bureš David Bureš 10. 4. 2019 • 17:29
2

Nová generace čtyřdveřového luxusního sedanu bude představena na blíže nespecifikovaném místě ještě během letošního roku.

Bentley letos pokračuje v mezigenerační obměně své nejmenší modelové řady. Po kupé Continental GT a kabrioletu Continental GTC se nové generace dočká také od nich odvozený luxusní sedan Flying Spur. Bentley už na jeho příchod začíná lákat.

Automobilka totiž zveřejnila první materiály o novince, z nichž nejzajímavější je video ukazující logo výrobce na kapotě. Slavné B bude mít na novém Fyling Spuru jiný tvar a především bude zasouvací do kapoty, podobně jako to umí slavná soška Spirit of Ecstasy konkurenčního Rolls-Roycu. Bentley se tímto způsobem rozhodlo se bránit proti nenechavcům. A navíc to s největší pravděpodobností pomůže i bezpečnosti chodců.

video

Vedle toho automobilka zveřejnila snímek siluety nového čtyřdveřového grand toureru, který naznačuje příchod majestátních tvarů. Vybrané detaily by ale měly navazovat na Continental GT/GTC.

Automobilka od vozu slibuje maximální luxus, v tiskové zprávě tvrdí, že výkon, rafinovanost a luxus půjde nad rámec stávajících hranic. Už dříve dal předseda představenstva Bentley Adrian Hallmark najevo, že nový Flying Spur bude chtít v luxusu překonat Mercedes třídy S, na jehož nejluxusnější verze prý současná generace ztrácí.

Základem novinky má být stejně jako u Continentalu GT/GTC platforma MSB, vyvinutá Porsche. S kupé a kabriem bude sdílena také nabídka motorů, počítá se tedy s čtyřlitrovým osmiválcem a šestilitrovým dvanáctiválcem, které později doplní i plug-in hybrid.

Nová generace Bentley Flying Spur bude představena během letošního roku, zřejmě až v jeho druhé polovině. Příchod se podle zákulisních zpráv pozdržel kvůli opožděnému uvedení aktuálního Continentalu na trh, u něhož automobilka bojovala s laděním převodovky a přizpůsobením novým emisním normám.  

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku