Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley má nového šéfdesignéra, autora Audi A7

David Bureš David Bureš 4. 6. 2015 • 21:36
6
Stávající šéfdesignér Bentley Luc Donckerwolke odchází z koncernu Volkswagen Group.

Bentley hlásí změnu na postu šéfdesignéra. Novým ředitelem pro design se stane Stefan Sielaff, který v současnosti pracuje jako vedoucí designu interiérů ve VW Group a ředitel designu v designérském centru Volkswagenu v Postupimi.

Sielaff ve funkci šéfdesignéra nahrazuje Luca Donckerwolkeho, který u britské automobilky působil od roku 2012. Bývalý ředitel designu u Lamborghini nebo Seatu v minulosti navrhl takové vozy, jako Škoda Octavia (první generace), Lamborghini Murciélago nebo Seat ibiza. Belgický designér opouští VW Group a podle tiskové zprávy také svět automobilového designu.

„Bentley vstupuje do jedné z nejdůležitějších etap v historii společnosti, s významnými plány na nové modely. Se svými zkušenostmi, tvůrčí vizí a vášní pro značku Bentley je Stefan Sielaff perfektní řešení pro řízení designu našich budoucích modelů,“ říká šéf Bentley Wolfgang Dürheimer.

Britská značka chce v příštích letech rozšířit své portfolio. Zatímco design chystaného SUV Bentayga měl na starosti Sielaffův předchůdce, on sám se postará o realizaci dalších zvažovaných novinek. Bentley například přemýšlí nad výrobou menšího SUV nebo nového základního modelu, jehož tvary naznačil v Ženevě koncept EXP 10 Speed 6.

Ve své nové pozici se Sielaff bude zodpovídat Rolfu Frechovi, členovi představenstva Bentley pro techniku. Sielaff zůstává také ve funkci koncernového šéfa za design interiérů, v rámci níž se zodpovídá šéfdesignérovi VW Group Walteru de Silvovi.

Stefan Sielaff pracuje v koncernu VW Group přes 25 let, jeho jméno je spojeno především se značkou Audi, kde mezi lety 2006 a 2011 pracoval jako ředitel designu. V této době šéfoval týmu 350 expertů, kteří se starali o tvary sériových Audi i chystaných konceptů. Sielaff je podepsán například pod modely A1 a A7. Třiapadesátiletý německý stylista má vystudovanou renomovanou Royal College of Art v Londýně.

Témata
5. 6. 2015 15:12
Re: Buď sbohem, Bentley.
Všechny značky jsou "furt to samé", nevím o žádné značce, která by dnes měla každé auto jiné. A A7 je podle mého skromného názoru nejlépe vypadající Audi nejmíň za 20 let.
5. 6. 2015 13:19
A7
Jedno z najkrajsich aut sucasnosti. Stale nadcasove a nadherne.

PS: nie som koncernista, len sa mi to proste velmi paci.
Avatar - VDC
5. 6. 2015 09:33
Re: Buď sbohem, Bentley.
No Audi je taky furt to samé, takže to asi bude fakt brutální vizionář. >:D
5. 6. 2015 00:10
Re: Buď sbohem, Bentley.
No, právě proto ho potřebují.
4. 6. 2015 21:33
Re: Buď sbohem, Bentley.
Chtěl jsem napsat: Dobře jim tak :-)

Spíš si říkám na co Bentley potřebuje designéra...vždyť už je to roky to samé :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud