Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley Mulliner poodhaluje nový model Batur, nástupce projektu Bacalar

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 8. 2022 • 15:53
37
Zobrazit náhledy (37)
Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Mulliner Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar Bentley Bacalar

Karosárna Bentley Mulliner odhalila první ukázku nového modelu Batur, jehož představení proběhne v srpnu.

Karosárna Bentley Mulliner, která je jedno z nejstarších na světě a její modely patří na samotný vrchol modelové rodiny Bentley, připravuje premiéru nového projektu. Novinka ponese jméno Batur a navazovat bude na úspěch projektu Bacalar.

Na zveřejněných snímcích i videu můžeme vidět detail masky modelu Batur, která obsahuje unikátní vzor s vnitřním oranžovým dekorem. V tiskové zprávě pak automobilka potvrdila, že nové GT přinese nový designový jazyk, který bychom měli následně spatřit i v budoucí čistě elektrické nabídce značky.

Samotné jméno Batur pak automobilka, podobně jako u modelu Bacalar, odvodila od vodní plochy. Zatímco Bacalar je lagunou v Mexiku, Batur je 88 metrů hluboké jezero s rozlohou 16 km2, nacházející se na ostrově Bali.

O technice vozu zatím nevíme nic bližšího, navzdory novému designovému jazyku ale očekáváme, že Batur vsadí na osvědčený spalovací motor. V ideálním případě tedy motorizaci W12 z modelu Continental GT, podobně jako Bacalar.

Video se připravuje ...

Kromě nového designového jazyka, se kterým se budeme setkávat i v době elektrifikace, navíc očekáváme i moderně a elegantně vyvedený interiér, který možná bude další ukázkou budoucího přístupu značky.

Podle spekulací, na které upozornili kolegové z Carscoops, by karosárna mohla postavit pouze 25 kusů modelu Batur, přičemž cena jednoho se má údajně pohybovat kolem 2 milionů liber (cca 58,1 milionu korun). Jde však pouze o spekulace.

S jistotou tak zatím jen víme, že se nový vůz představí 21. srpna během Monterey Car Week v Kalifornii.

Doporučujeme

Témata