Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley: Už v roce 2015 prodáme 3000 vozů SUV

Bentley
Bentley
Bentley
Bentley
27 Fotogalerie
Diskuze (7)
Britská automobilka má s připravovaným SUV smělé prodejní plány. Stojí za nimi především zájem čínských zákazníků.

Podle serveru Automotive News Europe odhalil prodejní plány britského výrobce luxusních vozů přímo šéf Bentley Wolfgang Duerheimer při představení konceptu EXP 9 F na autosalonu v Pekingu.

První veřejnosti oficiálně představený koncept SUV značky Bentley se v Evropě nesetkal s příliš vřelým přijetím. Ohlasy klientů v Číně jsou ale poněkud jiné a vedení automobilky je přesvědčeno, že do konce roku dostane od mateřského VW souhlas ke spuštění sériové produkce SUV.

Zástupci automobilky Bentley v Pekingu zmínili i plány, podle nichž má být již v roce 2005 vyrobeno a prodáno 3000 luxusních SUV s okřídleným B na přídi.

Jedním z hlavních trhů pro sériové provedení EXP 9 F má být Čína, kde se neustále zvyšuje poptávka po vozech značky Bentley a jen za první čtvrtletí letošního roku se zde prodalo 578 vozů, což je téměř třetina z celosvětového prodeje 1759 vozů. I proto bylo právě na autosalonu v Pekingu odhaleno, jaké pohonné jednotky budou k dispozici pro sériové SUV.

K prodejnímu úspěchu značky Bentley na čínském trhu má přispět i stále se rozšiřující prodejní síť. V současnosti zde má britská značka celkem 19 showroomů, z nichž ten nejnovější byl otevřen v Pekingu 21. dubna, a do konce roku mají být otevřeny další čtyři.

Wolfgang Duerheimer kromě plánů na zahájení sériové výroby a prodejních cílů zmínil i ceny nové modelové řady. První sériové SUV značky Bentley by se podle prvních kalkulací mohlo prodávat za ceny od 160.000 do 200.000 euro (zhruba 4 až 5 milionů Kč).

Vstoupit do diskuze (7)