Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW 2002 Hommage: Nový design pro turboklasiku. Je hezčí?

Michal Fokt Michal Fokt 19. 8. 2016 • 07:17
10
3
Zobrazit náhledy (10)
BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2
BMW opět ukáže koncept 2002 Hommage na soutěži automobilové krásy, ale tentokrát v Pebble Beach a v novém závodním zbarvení

BMW pokračuje v letošních oslavách 100. výročí existence značky. Zúčastní se i akce Concours d'Elegance v kalifornském Pebble Beach, ale nepochlubí se tam žádnou novinkou. Vystaví již ve Villa d´Este představený koncept Hommage 2002, jenž asi v jezera Como nenadchnul úplně každého.

Teď by to ale mohlo být lepší, do Kalifornie vyrazí v novém outfitu. Oranžovou karoserii doplňují bílé a černé polepy, evokující závodní verzi původního 2002 turbo a patřičný "vintage" vzhled podporují nápisy, inspirované logem nejmenovaného výrobce bylinného likéru v roli jednoho z hlavních sponzorů.

Povedenější design ale mají také 20" kola, vyvedené stejně jako brzdové třmeny a lemy předních světlometů ve zlatém laku, spodní bodykit a zpětná zrcátka jsou vyrobena z karbonu, lakovaného transparentní barvou a maska chladiče a boční okna jsou lemována černě, což ale není novinka. Každopádně 2002 Hommage v "závodnickém" vypadá mnohem lépe, než v bleděmodré barvě posledně.

Související články

Témata
20. 8. 2016 05:56
Re: Proč hezčí?
Ano bez ohledu na barvu...jde o tvary. ;-) Článek tendenční od člověka, který neumí překročit svůj stín. Nevím proč nepíše jen do klubového hondařského časopisu.
20. 8. 2016 05:54
Hondaklub tvary 2002H nenadchnou
Jsou totiž krásné, což se o většině aut Hondy napsat nedá. Pan Fokt je neobjektivní štěkal...je mi líto :-!
19. 8. 2016 17:55
Proč hezčí?
V textu je to podáno, jako by ta původní světle modrá barva byla nějaký úlet. Mně se líbila možná víc než tahle závodní, hlavně mi ale na voze nepřipadala jakkoli kontroverzní nebo nepatřičná.

Každopádně bez ohledu na barvu to stejně jako 3.0 CSL Hommage vypadá naprosto skvěle. Mnichovští tyto retrokoncepty zkrátka umějí. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud