Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW i5: Takhle bude vypadat

Michal Fokt Michal Fokt 22. 10. 2016
9
5
Zobrazit náhledy (9)
BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3
Na základě nedávno uniklých patentových nákresů vznikl tento věrně vyhlížející render chystaného mnichovského vodíkového modelu

Už dlouho se mluví o tom, že třetí člen rodiny BMW i bude designově vycházet z kompaktního hatchbacku i3 a začátkem října se to potvrdilo, i když neoficiálně. Tehdy se totiž dostaly ven patentové nákresy, které vzhled novinky téměř jistě odhalují. A právě tyto obrázky posloužily grafikovi z SRK Designs k vytvoření velmi realistického renderu, jenž by měl být poměrně věrným předobrazem skutečného BMW i5.

Obrázek byl publikován na indianautosblogu a de facto jde o zkrášlení oficiálního předobočního pohledu. Došlo ke zjemnění rysů, zvýraznění detailů, "nalakování" a osazení reálnými koly a pneumatikami. Výsledek vypadá jako oficiální fotka a není asi moc důvodů si myslet, že skutečné auto bude vypadat jinak.

Očekává se, že BMW představí prototyp i5, ale možná i produkční model už v příštím roce, prodej (nebo možná přesněji řečeno pronájem) by měl být zahájen někdy v roce 2018. Pronájem proto, že i5 bude mít vodíkový systém pohonu s palivovými články a pro automobilky je v této rané fázi komercializace vodíkových aut nemyslitelné, aby na pár (set či tisíc) prodaných aut držela desítky let náhradní díly. Takto dojde k pronájmu a poté si výrobce auta stáhne zpět, zanalyzuje a zlikviduje. Toyota, Honda i Hyundai to tímto způsobem dělají a je pravděpodobné, že u BMW tomu nebude jinak.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Ada je zase tady
Vypadá to zajímavě
Ada je zase tady
| 23. 10. 2016
Kdyby v tom byl nějaký hezký diesel a zvednutý podvozek... ;-)
Avatar - Machýrek
Hezky, ale...
Machýrek
| 22. 10. 2016
Vypada to, ze tam zas bude to priblble otevirani zadnich dveri, jako ma i3. To u me neprojde :no:
dioptrie to vysvetlujou
car
| 22. 10. 2016
..též
dioptrie to vysvetlujou
Mig_35
| 22. 10. 2016
každopádně se mi to líbí...
dioptrie to vysvetlujou
SamanAR
| 22. 10. 2016
"Výsledek vypadá jako oficiální fotka" jo tak pokud mate par dioptrii nad miru tak urcite, fotku v tom vidi asi jen nekdo celkem slepej, vzdyt krom toho ze tam je videt celkem spatny render, tak jim i ujizdi proporce ku fotce na pozadi, ten kdo nastavoval kameru tak bud s fotkou na pozadi vubec nepocital nebo ma prostorove vnimani na hodne mizerne urovni

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku