Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW má fantastický koncept létající motorky (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 2. 2017
13
Zobrazit náhledy (13)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
BMW Hover Ride Design Concept je nádhernou fantazií, která je výsledkem spolupráce mezi značkami BMW Motorrad a Lego Technic.

Na podzim loňského roku byla představena stavebnice Lego Technic, která je věrným modelem cestovního endura BMW R 1200 GS Adventure a její prodej byl zahájen na začátku letošního roku.

Stavebnice Lego jsou tradičně vybaveny návody na stavbu minimálně dvou modelů. Tím prvním je v tomto případě již zmíněné enduro a tím druhým se stal futuristický létající stroj, který si ponechal řadu typických prvků pro model R 1200 GS Adventure.

Právě tento model se stal předlohou pro stavbu BMW Hover Ride Design Concept za využití komponentů ze skutečného motocyklu u BMW Junior Company.

Koncept, který je postaven kolem plochého dvouválce modelu R 1200 GS Adventure, tedy není ukázkou budoucnosti strojů BMW Motorrad, ale pouhou fantazií inspirovanou stavebnicí Lego Technic, která se není schopna letu a jiného pohybu vlastní silou.

BMW Hover Ride Design Concept byl představen na výstavě Lego World v Kodani a má být k vidění na řadě dalších míst v Dánsku i Německu. V létě letošního roku pak má být vystaven v BMW Welt v Mnichově.

Skutečný létající motocykl značky BMW Motorrad je tedy stále jen hudbou budoucnosti, ale ten malý od Lego Technic, který jej inspiroval, je k mání jako druhý model v rámci stavebnice BMW R 1200 GS Adventure.

Stavebnice obsahuje celkem 603 dílků a model cestovního endura, který je z ní postaven, je vysoký 18 cm, dlouhý 33 cm a široký 10 cm. Vedle svého vzhledu se skutečnému motocyklu přibližuje funkčním odpružením a písty jeho dvouválce se dají do pohybu jakmile se roztočí zadní kolo.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku