Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW pracuje na hlasovém asistentu, který bude mluvit jako člověk. Pomůže i Microsoft

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 5. 2019
14
5
Zobrazit náhledy (14)
BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant

Bavorská automobilka se spojila s technologickým gigantem, aby zapracovala na systémech uvnitř vlastních automobilů.

Hlasové zadávání pokynů je stále častěji součástí multimediálních systémů v autech. Některé už dokonce umí komunikovat v českém jazyce, jiné se to teprve učí. To je také příklad BMW, které se nyní spojilo s Microsoftem, aby zapracovalo na hlasovém asistentu Intelligent Personal Assistant.

Aktuálně jde o spolupráci technologií BMW Open Mobility Cloud a Microsoft Azure, přičemž při vývoji se hodně pracuje s umělou inteligencí. Cílem je navíc vytvořit platformu s otevřeným zdrojovým kódem, takže by ze zkušeností časem mohlo těžit ještě více stran.

360p720p

Majitelé BMW si mohou například domluvit schůzku u preferovaného dealera značky, aniž by s kýmkoliv mluvili. Tedy vyjma hlasu asistenta multimediálního systému. Stejným způsobem může řidič za jízdy obsloužit nepřečtené e-maily, případně si domluvit schůzku a událost zanést do kalendáře.

Cílem kooperace týmů BMW a Microsoftu sídlících v Mnichově a Seattlu je vyvinutí vylepšeného řešení palubního asistenta, který bude schopný vést přirozený rozhovor s uživateli vozu.

Už dnes umí asistent uvnitř moderních BMW reagovat na hlasové pokyny. Jde o sofistikované řešení, které reaguje buď na oslovení „BMW“, případně mu můžete dát vlastní jméno. Tvůrci navíc uvádí, že systém budou neustále rozšiřovat a vylepšovat v rámci pravidelných aktualizací. Jak to celé funguje, se můžete přesvědčit ve výše přiloženém videu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - xxc
Re: Re: Dosť skoro
xxc
| 12. 5. 2019
Dosť ľudí sa sťažuje, že im to na Slovensku nefunguje, tak som len rád. Osobnú skúsenosť budem mať až o pár mesiacov.
Re: Dosť skoro
Freddka
| 12. 5. 2019
Neni to pravda, BMW ma v navigaci i technologii RTTI (Real Time Traffic Information).

Stacilo to zadat do googlu, vyskocily desitky odkazu, vetsina primo na strankach BMW.
Avatar - speedfred
Re: Dosť skoro
speedfred
| 11. 5. 2019
RTTI som mal u BMW.
Avatar - CICERO
Re: Dosť skoro
CICERO
| 10. 5. 2019
zatím nepotřebovali, buhví co plánuji, stane se ztoho moda…. ale lepsi jak patlat display, když to teda bude fungovat = ať microsoft pomáhá, ale radsi finančně a formou know-how né cílovou konstrukcí vzhledu a funkčnosti prostředí... ať není spatky hlasový idrive ala 7er E65 nebo jak se ten zasekaný bangluv zazrak s mikrosoftem milénium na palubě zasekaval… :D :D .
Avatar - xxc
Dosť skoro
xxc
| 10. 5. 2019
Dosť skoro začali :-) Inak je pravda, že BMW nemá doteraz v navigácii real time informácie o doprave?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku