Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW pracuje na hlasovém asistentu, který bude mluvit jako člověk. Pomůže i Microsoft

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 5. 2019 • 21:48
14
5
Zobrazit náhledy (14)
BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant   BMW Intelligent Personal Assistant

Bavorská automobilka se spojila s technologickým gigantem, aby zapracovala na systémech uvnitř vlastních automobilů.

Hlasové zadávání pokynů je stále častěji součástí multimediálních systémů v autech. Některé už dokonce umí komunikovat v českém jazyce, jiné se to teprve učí. To je také příklad BMW, které se nyní spojilo s Microsoftem, aby zapracovalo na hlasovém asistentu Intelligent Personal Assistant.

Aktuálně jde o spolupráci technologií BMW Open Mobility Cloud a Microsoft Azure, přičemž při vývoji se hodně pracuje s umělou inteligencí. Cílem je navíc vytvořit platformu s otevřeným zdrojovým kódem, takže by ze zkušeností časem mohlo těžit ještě více stran.

video

Majitelé BMW si mohou například domluvit schůzku u preferovaného dealera značky, aniž by s kýmkoliv mluvili. Tedy vyjma hlasu asistenta multimediálního systému. Stejným způsobem může řidič za jízdy obsloužit nepřečtené e-maily, případně si domluvit schůzku a událost zanést do kalendáře.

Cílem kooperace týmů BMW a Microsoftu sídlících v Mnichově a Seattlu je vyvinutí vylepšeného řešení palubního asistenta, který bude schopný vést přirozený rozhovor s uživateli vozu.

Už dnes umí asistent uvnitř moderních BMW reagovat na hlasové pokyny. Jde o sofistikované řešení, které reaguje buď na oslovení „BMW“, případně mu můžete dát vlastní jméno. Tvůrci navíc uvádí, že systém budou neustále rozšiřovat a vylepšovat v rámci pravidelných aktualizací. Jak to celé funguje, se můžete přesvědčit ve výše přiloženém videu.

Související články

Témata
Avatar - xxc
12. 5. 2019 13:16
Re: Dosť skoro
Dosť ľudí sa sťažuje, že im to na Slovensku nefunguje, tak som len rád. Osobnú skúsenosť budem mať až o pár mesiacov.
12. 5. 2019 12:39
Re: Dosť skoro
Neni to pravda, BMW ma v navigaci i technologii RTTI (Real Time Traffic Information).
Stacilo to zadat do googlu, vyskocily desitky odkazu, vetsina primo na strankach BMW.
Avatar - speedfred
11. 5. 2019 09:22
Re: Dosť skoro
RTTI som mal u BMW.
Avatar - CICERO
10. 5. 2019 23:20
Re: Dosť skoro
zatím nepotřebovali, buhví co plánuji, stane se ztoho moda…. ale lepsi jak patlat display, když to teda bude fungovat = ať microsoft pomáhá, ale radsi finančně a formou know-how né cílovou konstrukcí vzhledu a funkčnosti prostředí... ať není spatky hlasový idrive ala 7er E65 nebo jak se ten zasekaný bangluv zazrak s mikrosoftem milénium na palubě zasekaval… :D :D .
Avatar - xxc
10. 5. 2019 17:07
Dosť skoro
Dosť skoro začali :-) Inak je pravda, že BMW nemá doteraz v navigácii real time informácie o doprave?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku