Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X1 M? Zřejmě v příští generaci

Michal Fokt Michal Fokt 9. 7. 2014 • 17:22
74
6
Zobrazit náhledy (74)
suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover suv bmw crossover
BMW nenechá bez odpovědi Audi RS Q3 a Mercedes GLA 45 AMG a plánuje podobně koncipovaný model na bázi crossoveru X1. No co se divíte, když může mít verzi M i X5 a X6...

Když se zeptáte prodejního šéfa BMW M GmbH Jörga Bartelse, jaká auta s vrtulí ve znaku mohou vzniknout ve verzi ///M, řekne vám, že způsobilá jsou k tomu všechna, ovšem z různých důvodů, zejména pak ekonomických, jsou realizovány jen některé projekty.

Bartels už dříve přiznal australskému portálu Car Advice, že BMW nepočítá s M verzí typu 4 Gran Coupe, jsou tu ovšem i vozy, které mají verzi M už téměř jistou. V reakci na aktivity Audi a Mercedesu a jejich modelů RS Q3 a GLA 45 AMG však už dnes prý můžeme víceméně napevno počítat s příchodem typu X1 M, ovšem ne v této generaci, která už je na konci životního cyklu.

Verzi M bude mít téměř jistě druhá generace X1, která se v prodeji objeví už v polovině příštího roku. Ta už bude využívat předokolkovou platformu Mini, na níž je postaven i model 2 Active Tourer, ovšem X1 M pochopitelně dostane do vínku stálý pohon všech kol xDrive. O použitém motoru lze v tuto chvíli pouze spekulovat, ovšem s ohledem na současnou filozofii BMW by nebylo nic divného, kdyby ostrá X1 dostala přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 l.

Témata
10. 7. 2014 08:43
Re: X1tka
>:-[]

Ne, bude to "Knockin' on CR-V's doors"
10. 7. 2014 08:12
Re: X1tka
35i si můžeš nechat dovézt z jůesej, tam je svět ještě vpořádku...

P.S. pro pana Fokta:

Kingu, bude se test jmenovat "BMW X1 - Mini v lodičkách"? >:D
9. 7. 2014 17:22
Re: X1tka
Byla to asi poslední šance v X1, do nový verze už víc jak R4 zřejmě nebude.
9. 7. 2014 17:08
Re: X1tka
...stejně jako u Mini.
Upřímně, překvapilo mně, že se pod kapotu X1 nedostal motor 35i, protože 30i tam byl a tudíž bylo vyzkoušeno, že to s ním pojede a nepřeklopí se to na čumák:-)
9. 7. 2014 13:33
Re: X1tka
...základ předokolka, jinak x-drive. Předpokládám, že defaultně nechá BMW víc na zadku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud