Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW zatím nepostaví továrnu v Rusku, kvůli zdejší prodejní krizi

David Bureš David Bureš 7. 5. 2015 • 10:55
14
Zatímco BMW svoje plány na výstavbu továrny v Rusku odkládá, konkurenční Mercedes v nich pokračuje.

Rusko bývalo pro automobilky velice perspektivním trhem, v posledních měsících ale zdejší prodeje výrazně klesají. Výrobci na tuto prodejní krizi rychle reagují a upravují své plány pro tuto zemi. Mezi takovými značkami je i BMW.

BMW plánovalo v Rusku vystavět vlastní továrnu, která by doplnila stávající závod Avtotor v Kaliningradu, kde se vozy mnichovské značky montují z dovážených dílů. Kvůli prodejní krizi ale BMW tyto plány odkládá.

„Rusko je výzvou pro naši společnost, a proto jsme si položili otázku, jak zde budou věci pokračovat,“ vysvětluje odklad rozhodnutí o výstavbě nové ruské továrny generální ředitel BMW Norbert Reithofer.

Jen během prvního čtvrtletí letošního roku se ruské prodeje nových aut propadly o výrazných 36 %, a to navzdory zavedení šrotovného. Důvodem prodejní krize je především rostoucí inflace vyvolaná sankcemi západních států vůči Rusku.

Ruský automobilový trh výrazně klesá, luxusním výrobcům se ale tento velký propad zatím vyhýbá. BMW si pohoršilo „jen“ o 14 %, zatímco stuttgartský rival Mercedes-Benz dokonce rostl o 9 %. Z toho důvodu zatím značka Mercedes-Benz ve svých plánech na výstavbu zdejší ruské továrny pokračuje. Automobilka podle informací ruských médií v posledních týdnech zúžila výběr potenciálních míst na výstavbu závodu na tři.

BMW není jediným výrobcem, kdo reaguje na klesající poptávku ruských zákazníků. Opel hodlá ruský trh zcela opustit, a to na konci letošního roku. Tímto krokem následuje Seat, který už zdejší prodeje ukončil na počátku roku. Mitsubishi a PSA pak na čas pozastavily výrobu ve svém společném podniku PCMA Rus.

Témata
Avatar - JDM
8. 5. 2015 14:39
Re: ok
najednou ti vadí jak tam obyčejní lidi živoří? vždyť jsou to komouši ne? Místo toho aby si byl rád že se tam postaví nějaký továrny aby lidi měli víc práce a peněz tak by si nejradši nechal postavit okolo Ruska zeď a nechal tam ty lidi umřít , přesně to co dělali soudruzi kdysi .

PS:
Podívej se čím jezdí lidi na Kubě ;-) , ještě nedávno v číně autem jezdili jen vyvolení .
Avatar - speedfred
8. 5. 2015 13:06
Re: ok
:yes:
Avatar - JDM
7. 5. 2015 22:46
Re: ok
oni tam pořád jezdí žigulikama
[odkaz]
až někdy v evropě potkáš tolik superaut na jedno místě dej vědět >:D >:-[]
7. 5. 2015 17:44
Asi nezbylo v Kaliningradské oblasti místo...
No vzhledem k tomu, že tuto nejzápadnější výspu Ruska tento dne už opět agresivní stát využívá jako jednu obrovskou vojenskou základnu, možná už by se pro továrnu na BMW ani nenašel vhodný prostor...
7. 5. 2015 16:26
Re: No toto!!!
Celkem obstojný doplněk,ale začínáš psát i s nedostatky. Řadu lidí by zajímalo na jaké ulici v Kaliningradu to je. Nebo aspon v jaké části.Totéž chybí zcela u motorů Audi v Madarsku.Postrádáme taky den ukončení výroby Clia. Napsat v tomto týdnu je nepřesné a my očekáváme přesnou informaci. Takže dopiš den.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku