Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Britský Alvis se vrací s původními modely ze třicátých a padesátých let

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 7. 2019 • 22:31
60
Zobrazit náhledy (60)
Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis 4.3 Litre Sports Coupe by Bertelli Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Graber Super Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25 Alvis Speed 25

Alvis Car Company se jako nástupce původní britské automobilky vydal proti proudu času a vrátil do výroby několik jejích modelů v původní podobě a jen s lehce modernizovanou technikou.

 

Historie britské automobilové značky Alvis se začala psát v roce 1919. Během dvacátých a třicátých let dvacátého století se tato automobilka vypracovala na výrobce výkonných a luxusních sportovních vozů. Po druhé světové válce se jejich produkci věnovala až do druhé poloviny šedesátých let. Poslední osobní automobil značky Alvis byl vyroben v roce 1967 a následně se společnost věnovala především výrobě armádních vozidel, k nimž patřil i obojživelník Stalwart.

Alvis Car Company nyní prostřednictvím programu Continuation Cars oživuje výrobu osobních automobilů a to za pomoci několika modelů, resp. dvojice podvozků a šesti různých karoserií, které bude produkovat podle původních výkresů. Britská společnost se tak vydává podobným směrem jako automobilky Jaguar a Aston Martin.

Modely Vanden Plas, Lancefield a Bertelli se vrací do třicátých let dvacátého století. První uvedený má nejsportovnější styl s otevřenou karoserií se stylově vykrojenými boky. Druhý nabízí luxusnější karoserii kabrioletu s elegantně krytými zadními koly. Třetí má jako jediný z této trojice uzavřenou karoserii s ladně splývající linií střechy.

Všechny tři zástupce třicátých let však spojuje technika v čele s řadovým šestiválcem o objemu 4,3 l a čtyřstupňovou manuální převodovkou. Alvis Car Company uvádí, že jejich maximální rychlost se může pohybovat kolem 177 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h mohou zvládnout pod 10 s. Každý z těchto tří modelů má vzniknout v limitované sérii, čítající 25 vozů.  

Modely Park Ward Drop Head Coupe, Graber Coupe a Graber Cabriolet oživují linie i techniku vozů značky Alvis vyráběných v padesátých a šedesátých letech dvacátého století. V případě těchto vozů je použit řadový šestiválec o objemu 3,0 l, který má ve spojení s pětistupňovou převodovkou umožnit dosažení rychlosti přes 190 km/h. První jmenovaný model má vzniknout v sérii 25 exemplářů, zatímco produkce kupé a kabrioletů Graber údajně není limitována.

Alvis Car Company k výrobě nových vozů vedle zmiňovaných výkresů využije i podvozky a některé součástky, které byly do dnešních dnů uloženy ve skladech původní společnosti. Následně budou využívaný nově vyrobené komponenty. Každý automobil je montován ručně v centrále společnosti v Kenilworth. Výroba jednoho vozu zabere 4000 až 5000 pracovních hodin.

V souvislosti s možností legálního použití nově vyrobených vozů v běžném silničním provozu došlo i na modernizaci některých mechanických skupin a například motory jsou osazeny vstřikováním paliva namísto karburátorů. Díky tomu míří nové vozy značky Alvis například i do Japonska, kam už bylo prodáno prvních pět vozů.

Zdroj: The Alvis Car Company Limited

Související články

Témata
Články odjinud