Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti odhaluje nové modely Noire Élégance & Sportive. Celkem vznikne jen 20 kusů

Ondřej Mára Ondřej Mára 2. 12. 2019 • 09:45
4

Automobilka Bugatti představila další dvě limitované edice modelu Chiron, které svým názvem i vzhledem odkazují na dosud nejdražší vůz světa.

Začátkem roku představila automobilka Bugatti svůj jedinečný speciál „La Voiture Noire,“ vůbec nejdražší automobil na světě, který svým výjimečným designem vzdával hold ztracenému Bugatti 57 SC Atlantic Jeana Bugattiho.

A právě na tento unikátní model navazuje dvojice nově představených limitovaných sérií Bugatti Chiron Noire Sportive a Noire Élégance, které kombinují unikátní temný vzhled s pořádným výkonem, luxusem a samozřejmě i pocitem výjimečnosti. A čím jsou vlastně nové limitované série výjimečné?

Začněme u elegantněji laděného modelu Chiron Noire Élégance, který dostal leskle černou karbonovou karoserii a upravenou ikonickou podkovu masky, na jejíž mřížce je usazen stříbrný emblém Bugatti. Do podběhů se nastěhovala nová litá kola, jak jinak než černá, za kterými jsou uloženy černé brzdové třmeny.

Tradiční boční linie ve tvaru písmene C, stejně jako zpětná zrcátka, dostala vzhled tmavého leštěného hliníku. Interiéru dominuje černá kůže a několik výrazných nápisů „Noire“ na prazích, středové konzole a hlavových opěrkách sedadel.

Sportovněji laděný Chiron Noire Sportive vyměnil lesklý karbon karoserie za matný. A stejných úprav se dočkaly i veškeré doplňky exteriéru, včetně charakteristické C-linie na bocích, kol, mřížky chladiče, předního splitteru, atd. Vše je matně černé.  Kabině pak dominuje ještě více černých doplňků než u modelu Élégance, včetně matně černých tlačítek, přepínačů, atd.

Obě verze však spojuje čtveřice koncovek výfukového systému modelu Chiron Sport, se kterým budou pravděpodobně sdílet technický základ. O technice jsme se totiž bohužel zatím nikde nic nedozvěděli.

Co však známe, je cena. A ta samozřejmě není zrovna nízká. Bugatti dohromady postaví pouze 20 kusů modelu Chiron Noire Élégance & Sportive, přičemž základní cena se má pohybovat od 3 milionů euro (cca 76,6 mil. Kč). Zahájení dodávek prvních kusů zákazníkům se pak očekává v průběhu druhého čtvrtletí roku 2020.

Zajímavostí však je, že Bugatti nabízí speciální vylepšení na model „Noire“ i pro současné vlastníky modelu Chiron Sport. Ti však budou muset z kapsy vytáhnout dalších 100.000 euro, tedy cca 2,6 milionu Kč.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud