Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti slaví. Zákazníkům předalo již 200 kusů Chironu

David Bureš David Bureš 12. 7. 2019 • 07:52
47
Zobrazit náhledy (47)
Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport Bugatti Chiron Sport

Chiron se pomalu blíží do poloviny produkce. Bugatti hodlá výrobu tohoto modelu omezit na 500 exemplářů.

Nejdražším automobilům na trhu se daří. Lamborghini trhá prodejní rekordy, Ferrari eviduje ohromný zájem o jednokusové speciality, na něž zákazníci musejí čekat pět let. Neméně úspěšné je také Bugatti, které nyní slaví stavbu 200. exempláře modelu Chiron. Ten se přitom začal vyrábět teprve v roce 2017.

Výroba Chironu postupně roste. V prvním roce produkce automobilka zkompletovala 70 kusů tohoto modelu, loni z továrny vyjelo 76 exemplářů. Letos pak automobilka očekává, že zákazníkům předá přes 80 automobilů. Stavba každého z aut zabere celkem deset měsíců, jen samotná závěrečná montáž v alsaské továrně trvá osm týdnů.

Chiron je zatím úspěšnější než jeho předchůdce, Veyron. Toho se v roce 2005 prodalo pět exemplářů, o rok později 44 kusů a v roce 2007 81 exemplářů. Pak už prodeje pozvolna klesaly.

Jubilejní dvoustý Chiron předaný zákazníkovi je přitom opravdu speciální. Jde o edici Chiron Sport 110 ans Bugatti slavící 110 let od založení této značky sídlící ve francouzském Molsheimu. Automobilka postaví jen 20 exemplářů tohoto speciálu, přičemž minimálně čtyři z nich jsou aktuálně v různé fázi výroby. Jubilejní kousek míří k nejmenovanému sběrateli ze Švýcarska.

Automobil na první pohled poznáte podle motivu francouzské trikolory, která se objevuje nejen na krytech vnějších zpětných zrcátek, ale také na sedačkách. Specialitou je i střešní okno Sky View nebo kontrast modře lakovaného bloku motoru s karbonovým monokokem.

Chiron Sport pak znamená tužší podvozek a o 18 kilogramů sníženou hmotnost, díky karbonovým stěračům, lehčím kolům, tenčímu zadnímu oknu nebo karbonovému krytu mezichladiče stlačeného vzduchu. Výsledkem toho všeho jsou agilnější vlastnosti. Výkon čtyřikrát přeplňovaného šestnáctiválce do W každopádně zůstává na hodnotě 1.500 koní (1.103 kW).

Pokud o Chiron máte zájem, s objednávkou byste neměli váhat, byť si na postavení auta ještě nějakou dobu počkáte. Bugatti hodlá postavit pouze 500 exemplářů Chironu, přičemž většina produkce už je vyprodaná. Kousků, které ještě nemají svého majitele, už není ani stovka.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud