Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti vám stále ještě vyrobí nový Chiron. Tipnete si, jak dlouho byste na něj čekali?

Jan Zajíc Jan Zajíc 28. 4. 2019 • 04:32
50
Zobrazit náhledy (50)
Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron Bugatti Chiron

Když Bugatti v roce 2016 představilo nový Chiron, uvedlo, že plánuje výrobu pouhých 500 kusů. Teď hlásí, že má pro většinu kusů už zákazníky.

Za zhruba tři roky francouzská automobilka dodala 180 vozů a výrobní kapacitu má zaplněnou až do roku 2022. 

To ale současně znamená, že Chiron je stále k dispozici, podle informací magazínu Car and Driver jde o méně než 100 aut. A protože příští tři roky má Bugatti co dělat, je čekací doba na objednaný exemplář poměrně dlouhá. Jak asi tušíte, zákazník se svého vytouženého vozu dočká nejdříve právě v roce 2022.

Jen pro připomenutí, Chiron pohání čtyřmi turbodmychadly přeplňovaný osmilitrový šestnáctiválec o výkonu 1500 koní. Cena startuje na nějakých 70 milionech korun, Chiron Sport je ještě o 5 milionu dražší.

Podle Bugatti však průměrný zákazník utratí ještě zhruba 8 milionů korun za příplatky.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku