Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Byli jsme na Contidromu: Co dělá cenu pneumatik?

Petr Slováček
Diskuze (0)

Kousek od německého Hannoveru leží zkušební areál Contidrom, kde se už od roku 1967 testují pneumatiky. Viděli jsme tam i budoucnost, která nevyžaduje lidskou asistenci.

Kolem posledního domu ve vesnici Jeversen míjíme pole, louky a les, než se objeví dlouhý plot a černá brána s nápisem Continental. Vůbec se nedivíme, že hned vedle odlehlého areálu – kvůli hluku i utajení prototypů – stojí fabrika technologického gigantu ZF. Kdyby nám někdo řekl, že jsou mezi stromy ukryta jaderná sila nebo základna UFO, asi nás nepřekvapí. Lišky tady dávají dobrou noc, uprostřed polygonu rostou obrovské hřiby, přitom jsme jen 40 minut autem od půlmilionového Hannoveru.

První věc, které si všímáme po vpuštění smečky novinářů do areálu, jsou cedule se zákazem focení. Sami zástupci pneumatikářského výrobce přiznávají, že dnešní návštěva je pro ně vzácností. Vždyť kde jinde lze s odstupem pár metrů zahlédnout zamaskované prototypy automobilek, jak zde najíždějí testovací kilometry na vyvíjených pneumatikách?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Petr Slováček
Diskuze (0)

Doporučujeme