Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bývalý šéf Nissanu poprvé po zadržení promluvil a trvá na svém: Jsem nevinný

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 1. 2019 • 15:59
101
3
Zobrazit náhledy (101)
Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf
Carlos Ghosn poprvé od zadržení promluvil před soudem, v cele strávil již necelé dva měsíce a trvá na své nevině.

Dne 19. listopadu minulého roku zadržela policie Carlose Ghosna a poslala jej do cely předběžného zadržení v Japonsku. Až po téměř dvou měsících dostal Francouz příležitost hovořit před soudem a obhájit se tak před obviněními, která se na něj v posledních týdnech snesla.

Ghosn dorazil k soudu v poutech a na nohou měl plastové sandále. Fotografové dovnitř nemohli, internetem však koluje několik kreseb ze soudní místnosti, které vykreslují atmosféru v době stání. I z nich je patrná pravdivost slov rodinných příslušníků, kteří tvrdí, že Ghosn za poslední týdny výrazně zhubl. Podle posledních informací deset kilo, přičemž v cele dostává jen rýži.

Ale co je hlavní, Ghosn i nadále trvá na své nevinně: „Vždycky jsem jednal zcela bezúhonně a za celou svou profesní kariéru nebyl obviněn ze žádného pochybení,“ řekl před soudem Ghosn s tím, že vyslovená obvinění jsou falešná a on sedí nespravedlivě na základě nepodložených obvinění.

Poté se rozhovořil o svých manažerských úspěších, přičemž před japonským soudem několikrát vyzdvihl úspěchy domácího Nissanu. Zatímco v roce 1999 se značka topila v dluzích a své produkty prodávala se značnou ztrátou, roku 2006 se již jednalo o ziskovou automobilku. „Hned po mé rodině jsou tyto úspěchy největším potěšením v mém životě,“ uvedl Ghosn a zároveň vyzdvihl práci špičkového týmu zaměstnanců Nissanu po celém světě.

Již odvolaný šéf Nissanu se brání a říká, že o finančních podvodech nemůže být v jeho případě řeč. Razantně popřel i obvinění z toho, že měl Khaledu Al Juffalimu, saudskému byznysmenovi, platit soukromé služby firemními prostředky.

„Pokaždé jsem jednal čestně a legálně s podporou příslušných zástupců uvnitř společnosti. To vše proto, abych podpořil Nissan a pomohl mu na cestě mezi nejrespektovanější společnosti v Japonsku,“ dodal Ghosn a poděkoval soudu za pozornost.

Na další kroky si manažer musí počkat do 11. ledna. Nepřijde-li další obvinění, mohl by se již za několik desítek hodin objevit na svobodě. Protože se ale tamní soudy bojí, že by mohl ovlivňovat svědky, případně ničit důkazy, počítá se spíše s variantou dalšího zatčení, které by jeho zadržení protáhlo minimálně o několik dalších dní.

9. 1. 2019 15:13
Re: japonci
Přesně, třeba přeživší američtí zajatci by mohli dlouze vyprávět, Japonci se za II. světové (i roky předtím na okupovaných územích) chovali ještě daleko hůř, než Němci. A s tím rozdílem, že ti si za II. světovou už nesčíselněkrtá posypali hlavu popelem, zatímco v Japonsku je toto období stále naprosté tabu! 8-s 8-s 8-s :no:
P.S. Věru hezky se vedení Nissanu Ghosnovi "odvděčilo" za téměř zázračnou záchranu její bankrotující firmy! 8-s 8-s 8-s
9. 1. 2019 13:43
Podivný kalendář na ACZ
Do vazby šel 19. 11. 2018. Před soudem promluvil 8. 1. 2019. To jsou prostě a jasně "necelé tři týdny". :-!

No proto! (opraveno)
9. 1. 2019 12:25
japonci
Japonci sa o svojich veznov vzdy vedeli vzorne postarat. Vidiet, ze sadrzia tradicii.