Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac plánuje více ostrých modelů Blackwing, ikonický Escalade má ale smůlu

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 3. 2021 • 02:08
40
1
Zobrazit náhledy (40)
Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac CT5-V Blackwing Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade

Tradiční americký výrobce prémiových vozů nedávno potěšil zákazníky dvojicí brutálně výkonných modelů s označením Blackwing. A v budoucnosti prý přidá další.

Není to tak dlouho, co jsme psali o nových nadupaných sedanech Cadillac CT4-V a CT5-V s označením Blackwing, které se díky kombinaci výkonných motorů, manuální převodovky a pohonu zadních kol vyprodaly v řádu hodin. Dobrou zprávou však je, že Cadillac plánuje další ostré modely s tímto označením.

V rozhovoru pro GM Authority to potvrdil Tony Roma, šéf-inženýr značky Cadillac, který rozvedl i samotný význam označení. „Blackwing je vyhrazeno pro skutečný vrchol, nejčistší vyjádření výkonu, traťových schopností a tak tomu bude i do budoucna.

video

Vzápětí totiž Roma prozradil, že dvojice ostrých sedanů nebudou poslední modely svého druhu. „Nebudou to poslední modely Blackwing, jaké jsme udělali, ale rozhodně tohle označení neuvidíte na každém autě. Nebylo by to správné. Neumím si například představit Escalade-V Blackwing. Možná ale uděláme SUV, možné uděláme Escalade-V, kdo ví.

Jak totiž Roma dodal, Cadillac se chystá rozšiřovat i rodinu výkonných modelů s označením V. „V budoucnosti ji uvidíte více. Chystáme se vyrábět více modelů série V. Pro naši značku je důležitá a tak ji uvidíte na dalších produktech.“ Jedním z nich by přitom mohlo být i zřejmě nejslavnější SUV značky, ikonický Escalade.

Escalade-V by podle GM Authority mohl dostat stejný 6,2litrový kompresorem přeplňovaný motor V8, jaký dostal vrcholný sedan CT5-V Blackwing. Na rozdíl od něj však ostrý Escalade nedostane další příslušenství určené pro rychlou jízdu na okruhu, takže si nezaslouží ani jméno Blackwing.

Bez ohledu na rozdíly mezi sériemi V a Blackwing je ale skvělé vidět, že se Cadillac přes své vyhlídky na čistě elektrickou budoucnost nechce v příštích letech vzdát ani sportovně orientovaných modelů. Trochu se ale obáváme, aby se z nových véček a Blackwingů nestaly jen další ostré elektromobily, které už nebudou mít s emocemi přetékajícím CT5-V Blackwing nic společného.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
5. 3. 2021 10:35
Dobré zprávy
čím víc ostrých modelů s pořádnými motory, tím líp :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku