Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac představí nový elektrický crossover v dubnu. Chce si získat srdce zákazníka

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 2. 2020 • 03:47
26
Zobrazit náhledy (26)
Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6 Cadillac XT6

Americká automobilka potvrdila, že se nového elektromobilu dočkáme za dva měsíce. Co všechno už o připravované novince víme?

Vedení automobilky Cadillac oficiálně potvrdilo, že premiéra elektrického crossoveru se uskuteční v dubnu tohoto roku. Dealerům to oznámil sám prezident společnosti Steve Carlisle, který ale žádané další podrobnější informace neprozradil.

Není to poprvé, co o elektrickém SUV slyšíme. Když v roce 2019 debutoval na detroitském autosalonu model XT6, objevil se také první návrh elektrického crossoveru, jenž tehdy zaujal agresivním vzhledem. Zatím nevíme, jak moc se novinka do sériové podoby ještě změní, ale Carlisle se už před časem nechal slyšet, že půjde o zcela nový druh Cadillacu, jenž se chce soustředit na emoce a srdce zákazníka.

Základem bateriového vozu se stane architektura BEV3, tedy modulární platforma koncernu GM, na které budou posazeny všechny její budoucí elektromobily. Tato plošina umožňuje stavbu aut nejrůznějších velikostí a střihů, přičemž to mohou být předokolky, zadokolky i čtyřkolky. Platforma rovněž umožňuje stavbu aut s levostranným i pravostranným řízením, což přijde vhod pro globální modely.

„Zatím nemohu prozradit všechna naše tajemství, ale mohu vám říci, že tohle auto budeme prodávat po celém světě a dorazí jako úvodní předvoj nové produktové vlny, kterou plánujeme v následujících třech letech,“ sdělil lídr americké společnosti. „Do této dekády vstupujeme jako výrobce vozů se spalovacími motory. Chceme ji ale opouštět jako elektrická značka, takže teď musíme najít rovnováhu mezi obojím,“ dodal.

Oficiální datum premiéry zatím potvrzeno nebylo. Nabízí se newyorský autosalon, jenž se koná od 10. do 19. dubna. Není ale vyloučeno, že se Cadillac v případě takto důležitého modelu nebude chtít dělit o pozornost a představí jej v rámci vlastní soukromé akce. Nechme se překvapit!

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku