Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čeká nás nový automobilový boom? Brzy mohou frčet SUV kabriolety!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 5. 2018 • 15:20
2
10
Automobilové trendy posledních let jednoznačně hovoří ve prospěch SUV. I ta se ale postupně vyvíjí a zdá se, že máme zaděláno na nový fenomén.

Sportovně-užitkové vozy se stávají klíčovým segmentem automobilového trhu. Nejprve se dařilo velkým a rodinným SUV, dnes už jsou nároky zákazníků menší a mnohdy se spokojí s malými zvýšenými modely do města. A co v budoucnu? To prý přijdou na řadu SUV kabriolety. Aktuálně koupíte Range Rover Evoque Cabrio, bez střechy se rýsuje i Volkswagen T-Roc a kartami hodlá v příštích letech zamíchat i BMW.

„Je to hodně zajímavé téma. Ptali jsme se sami sebe, jestli tu prostor pro takový vůz je. Jestli by na trhu byl zájem. Vidíte současné portfolio. Aktuálně SUV kabriolet nemáme, ale je to pro nás určitě důležité téma,“ rozpovídal se v jednom z rozhovorů Ralph Mahler, šéf BMW v oblasti produktového plánování a strategie.

Pokud by takový projekt skutečně dostal zelenou, mohli bychom se bez střechy dočkat třeba modelu X2, což je nejčerstvější počin BMW v segmentu SUV. Podrobnosti však Mahler nesdělil, musíme se tak spokojit jen s vyjádřením, že mnichovská automobilka s takovou variantou kalkuluje.

Aktuálně jsou ale pro značku důležitější jiné priority: pilně se pracuje na vlajkové lodi, které se dočkáme už příští rok. Ve stejném čase by měla dorazit i nová X5. A pokud by vám ani to nestačilo, už v roce 2020 se prý zákazníci dočkají BMW X8. Do toho všeho dostanou vozy X3 a X4 plnohodnotné sportovní provedení M, takže novinek je v plánu hodně.

Témata
29. 5. 2018 12:17
Re: budú to kusovky
ale suv, nech prskám ako prskám, je praktické a použiteľné ako bežné auto, čiže si získal 2 v jednom, použiteľné a zároveň in. Kabrio praktické nie je, preto to nebude masovka.
28. 5. 2018 19:13
Re: Jak praví klasik
Trefa na komoru >:D >:D :yes:
28. 5. 2018 19:05
Čtyři holé věty z nějakého rozhovoru, ...
... bezduchá malůvka od patlala X-TOMI a článek s otazníkem i vykřičníkem už v nadpisu je na světě. :no:
28. 5. 2018 19:00
Re: budú to kusovky
Ja si skor myslim, ze toto sa bude tiez dobre predavat [odkaz] Ked uz kazdy bude mat SUV, tak sa bude treba nejako odlisit nie ?
Avatar - Blue Sun
28. 5. 2018 18:25
Re: emise
Papírově to i tak bude jezdit za tři litry na sto a víc nikoho nezajímá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud