Cenově dostupné MG HS má nový pohon. Časem bude ještě žádanější
MG HS aktuálně nabízí čistě spalovací variantu pro co největší cenovou dostupnost. Alternativou je plug-in hybrid s dojezdem na baterii 100 km a tichou jízdou ve městě. Nyní osloví klienty, kteří chtějí „něco mezi tím“.
Po zběsilých letech nucené elektromobility si Evropa uvědomila, že tak rychlá transformace není možná a spalovací motory budou nadále hrát klíčovou roli v rámci hybridizace.
Automobilka MG na českém trhu roste od prvního dne své přítomnosti u nás. Jen za loňský rok se na českém trhu vyšvihlo z 18. na 13. místo v absolutním pořadí a v letošním roce si drží průběžně 11. pozici. Českému zákazníkovi umí nabídnout cenově dostupné auto se solidní výbavou, navíc se paleta pohonů stále rozrůstá.
Tomu MG přizpůsobuje nabídku, kterou rozšiřuje o plnohodnotný hybrid. Varianta Hybrid+ je aktuálně dostupná pro modely MG3 a MG ZS. V případě MG3 má celkový výkon 143 kW a vychází na 489.900 Kč. V MG ZS má 145 kW a zaplatíte za ni 574.900 Kč.
České zestoupení potvrdilo, že tento pohon bude na přelomu července a srpna k dispozici i pro model HS. Bude ho tvořit na míru upravená zážehová patnáctistovka o výkonu 105 kW a 146kW elektromotor čerpající energii z 1,8kWh baterie. Celkový výkon soustavy činí 165 kW, což největšímu SUV značky dodává akceleraci na stovku za 7,9 sekundy. Díky spojení s dvoustupňovou automatickou převodovkou sdílenou s plug-in hybridní verzí dosahuje vůz průměrné spotřeby 4,6 litru.
Hybrid+ pořídíte v obou výbavách - Emotion a Exlusive. V základu dostanete 19palcová kola, tempomat, monitoring slepého úhlu, zadní parkovací senzory i kameru, automatickou klimatizaci, LED světla, 12,3palcový přístrojový štít a stejně velký infotainment s navigací. Vyšší výbava Exclusive přidává 360° kamerový systém, dvouzónovou klimatizaci, přední i zadní senzory, bezdrátovou nabíječku telefonů, kožené čalounění a přední vyhřívaná sedadla.
MG HS u nás startuje se 125kW patnáctistovkou TGI a manuální převodovkou na 674.900 Kč. Za automat se připlácí 60.000 Kč. Plug-in hybrid vychází ještě o dalších 215.000 Kč dráž (949.900 Kč), ale zase nabídne spotřebu 0,5 l/100 km a možnost ujet v bezemisním režimu 100 kilometrů.
Hybrid+ tedy příhodně vyplňuje mezeru z technického i cenového hlediska. Lidé čím dál více hledí na snižování spotřeby a zvykají si na tichou elektrickou jízdu. Zároveň ale nechtějí sahat kvůli plug-in hybridu tak hluboko do kapsy.

Zdroj: MG