Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čerstvé Maserati Grecale už má individuální konfiguraci. Je z jiné planety

30. 3. 2022 • 21:58
39
3
Zobrazit náhledy (39)
Maserati Grecale Fuoriserie Maserati Grecale Fuoriserie Maserati Grecale Fuoriserie Maserati Grecale Fuoriserie Maserati Grecale Fuoriserie Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Modena Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo Maserati Grecale Trofeo

To, že je tento speciál z jiné planety, myslíme vážně. Název “Mission from Mars” napovídá, o kterou planetu se jedná…

Je tomu pár dní, kdy Maserati konečně představilo druhé SUV v portfoliu značky, model Grecale. Konkurent Porsche Macan, Jaguaru F-Pace, BMW X3 nebo Mercedes-Benzu GLC zatím sklízí slova chvály. Někteří nové Grecale při pohledu zepředu přirovnávají k Fordu Puma, což určitě v Maserati berou pouze jako malé popíchnutí. 

V rámci programu individualizace u Maserati, který se nazývá Fuoriserie, si jeden z vážených zákazníků automobilky nové Grecale vytvořil vskutku na míru. Individualizované Maserati má název Grecale Mission from Mars. Názvu samozřejmě odpovídá zpracování samotného vozu. Exteriér dostal oranžovo-červenou barvu Galactic Orange, který při pohledu na vůz evokuje tavící se kov. Exkluzivitu konkrétního modelu podtrhují dvacetipaprsková kola Vortex, u kterých si při bližším pohledu můžete všimnout červených skvrn společně s červenými pneumatikami.

Video se připravuje ...

Velmi zajímavým detailem jsou potom zlatě tónovaná okna, která mají vyvolat pocit, že se vůz nachází zrovna na Marsu. Zákazník si také neodpustil volbu speciálních polepů na karoserii nového Grecale - včetně loga Maserati zde taky můžeme najít vesmírné souřadnice.

Sedadla v interiéru si ponechávají kombinaci Alcantary a kůže. Jinak ale sedačky svým designem odkazují na astronautské obleky, na hlavové opěrce se pak nachází rudě zbarvené logo Maserati. Na střešním okně se můžou spolucestující kochat mapou hvězd a souhvězdí. Ve stylu planety Mars si ještě zákazník vybral volant částečně potažený červenou kůží a také grafiku do digitálního kokpitu a infotainmentu. 

Cena individualizovaného SUV Grecale nebyla zmíněna, zajisté se však dá počítat s mnohem vyšší cenou, než je tomu u základního modelu. Maserati této zajímavé a ojedinělé konfigurace šikovně využilo. Uvidíme, zda si ještě někdo ze světa Maserati zvolí takovou konfiguraci, kterou se italské automobilce vyplatí ukázat veřejně - ať už vkusnou či nevkusnou. 

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
Avatar - Jaros71
30. 3. 2022 22:48
PĚKNÁ KÁRA
Je to jiné , prostě italské , což není naškodu.. :yes:
Bohužel tam kromě volantu nevidím tlačítka jen ty šudlidisplaye.. :no:
30. 3. 2022 20:34
Odznáčky
Kdyby někdo z auta sundal odznáčky, tak bych těžko hádal původ tady té káry .....
30. 3. 2022 18:10
Strašný kýč...
... co k tomu říct.... :'-(

jinak Grecale je rozměrově tak nějak mezi X3 a X5, osobně bych ho spíš bral jako alternativu k té X5.... Přecejen cenově i třeba výkonem základní verze, který je 300 koní, se to spíš posouvá k X5....
Články odjinud