Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chcete s Porsche 911 (964) vyrazit do terénu? Kalifornská firma nabízí kit Safari Sportsman

Filip Melich Filip Melich 20. 5. 2022 • 00:20
58
Zobrazit náhledy (58)
Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman Safari Sportsman

Úprav Porsche 911 tu bylo již hodně, včetně těch off-roadových. S jednou z dalších přichází kalifornská společnost, která má se stavbou terénních 911 bohaté zkušenosti.

Kalifornská společnost Russell Built Fabrication se již několik let zabývá stavbou a úpravami Porsche 911 do extrémního terénu. A protože chtějí své znalosti a zkušenosti sdílet i v cenově přijatelnější podobě, připravili off-roadový balíček pro 911 generace 964, kterému říkají Safari Sportsman.

Úpravy se týkají především obou náprav vozu, které jsou náležitým způsobem posíleny, aby zvládly jízdu v náročném terénu. Nová jsou také kola Baja, které Russell Built Fabrication nabízí v pěti různých vzhledových a barevných provedeních. Ať vyberete jakoukoliv sadu, obuta bude do terénních pneumatik Toyo Open Country. Nechybí ani ochrana podvozku a posílený brzdový systém.

Vůz je rozšířen, čemuž odpovídají také rozšířené blatníky, které zároveň sportovnímu Porsche přidávají na dramatickém vzhledu. Širší je rozchod i rozvor kol a délka chodu kol se zvětšila na 25,4 centimetrů. Dále je nový přední i zadní nárazník, včetně přídavných trubkových nárazníků. Za příplatek je k dispozici karbonový střešní nosič, do nárazníku integrované mlhovky a rallyeová světla na kapotě.

Těm, kterým by sériový výkon jejich Porsche připadal nedostatečný, Russell Built Fabrication nabízí pomoc i v této oblasti. Společnost dokonce dává na výběr ze tří výkonových stupňů – 231 kW (314 k), 261 kW (355 k) a 298 kW (406 k). V nejslabší variantě má motor objem 3,6 litru, v prostřední 3,8 litru a v té nejsilnější rovné čtyři litry. Ve všech případech je součástí upravený výfukový systém. Na přání v Kalifornii posílí také převodovku.

Za základní úpravu bez příplatků si společnost Russell Built Fabrication řekne 135 tisíc dolarů, tedy téměř 3,2 milionu korun. V ceně sice není výchozí Porsche 911 (964), ale zahrnuje instalaci kitu, jeho finální naladění a lakování auta. Je to sice hodně peněz, ale pokud se svým Porsche chcete do terénu, pořád je to méně, než kolik byste dali za Porsche 911 All-Terrain Competition Study od (rovněž) kalifornského Singeru.

Související články

Témata
Články odjinud