Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Colorado a GMC Canyon nově s turbodieselem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 7. 2015
9
6
Zobrazit náhledy (9)
Chevrolet Colorado Chevrolet Colorado Chevrolet Colorado Chevrolet Colorado
General Motors si pro severoamerický trh připravil dvojici pick-upů s novým přeplňovaným vznětovým čtyřválcem.

Druhá generace Chevroletu Colorado a GMC Canyon zamířila k severoamerickým zákazníkům v modelovém roce 2015 s dvojicí zážehových pohonných jednotek, které od modelového roku 2016 doplní nový turbodiesel Duramax.

Tento nový čtyřválec o objemu 2,8 litru má litinový blok a hliníkovou hlavu válců s ventilovým rozvodem DOHC. General Motors pro oba Colorado i Canyon uvádí stejný výkon 135 kW při 3400 min-1 a točivý moment 500 N.m při 2000 min-1.

Standardně bude nová pohonná jednotka spolupracovat s šestistupňovou automatickou převodovkou Hydra-Matic 6L50. Pro snížení vibrací a hluku je do jejího měniče točivého momentu integrováno zařízení nazvané Centrifugal Pendulum Vibration Absorber (CPVA). To je v podstatě absorpčním tlumičem, který má vyrušit torzní vibrace motoru.

Pick-upy s novým turbodieselem pod kapotou a pouze pohonem zadních kol mají být schopny poradit si s přívěsem o hmotnosti až 3492 kg, zatímco pro verze s pohonem všech čtyř kol je uváděno 3447 kg.

Chevrolet Colorado se vznětovým motorem má zamířit do prodeje letos na podzim v provedeních LT a Z71 s čtyřdveřovou kabinou Crew Cab a pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Sesterský GMC Canyon nabídne stejnou karoserii i obě varianty poháněných kol v kombinaci s výbavami SLE a SLT.


Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Aoyagi
OT
| 30. 7. 2015
Podezřele levný.
Avatar - WinDiesel
museli
| 29. 7. 2015
SILVERADO je velký. Colorado je velký pro nás dost ale v USA - uvidíme. Ovšem pro Thajce je to obr.
Avatar - Bubáq
OT
| 29. 7. 2015
Výkon mi přijde o.k., důležitý je průběh krouťáku. Výši krouťáku evidentně nepodcenili. Zaujalo mě: Centrifugal Pendulum Vibration Absorber (CPVA). Jakou životnost může takový tlumič mít? 50 tis mil? 100 tis mil? Další svolávačka na obzoru???
Avatar - Barrichello
OT
| 29. 7. 2015
nechceš?

[odkaz]
Avatar - Barrichello
museli
| 29. 7. 2015
Tak do pickupů ta nafta ještě relativně smysl má no. bývá to pracovní stroj.

Takže kdo to chce na práci, asi zvllít naftu. Kdo to chce jako náhradu za fullsize sedan na běžné ježdění, jednak asi zvolí Silverado, a jednak si tam vezme V8 benzín

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku