Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chyba, nebo záměr? Chevrolet měl v konfigurátoru spuštěnou hybridní Corvette E-Ray, která se má teprve představit

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Konfigurátor odhalil podobu hybridní Corvette, která vypadá na kombinaci variant Stingray a Z06.

Že nám rok 2023 přinese historicky první Corvette s hybridním pohonem, už nějakou dobu víme. Chevrolet s označením Corvette zajde ještě dál a v příštích letech z ní hodlá udělat plnohodnotnou samostatnou značku postavenou na portfoliu elektrických a hybridních modelů. Hybridní verze Corvette mají být dvě - E-Ray a výkonnější Zora.

Video se připravuje ...

Chevrolet si dal při testování hybridní Corvette záležet na maskování. Jak byla automobilka opatrná na silnici, tak situaci silně podcenila v IT oddělení. Hybridní varianta se objevila v konfigurátoru, čehož si všimli autoři z Corvette Blogger a pořídili několik snímků, které nám odhalují (pravděpodobně) finální podobu Corvette E-Ray.

Z uniklých snímků můžeme vidět, že Corvette E-Ray je širší stejně jako ostrá Z06. Rozdíl je v barvě. Zatímco rozšířené prvky u Z06 mají černou barvu, u hybridní varianty jsou vyhotoveny v barvě karoserie. Konfigurátor odhaluje celkem třináct barev exteriéru, kde dostávají prostor zcela nové varianty - světle šedá Cacti, modrá Riptide a tmavě šedá Sea-Wolf Tri-Coat.

Na výběr bude celkem sedm druhů kol, z toho čtyři hliníková a tři karbonová. Corvette E-Ray má být standardně nabízen s karbon-keramickými brzdami. Koncovky výfuku si naopak E-Ray vypůjčí z varianty Stingray, půjde tedy o dvě koncovky na obou stranách.

Interiér se proti ostatním verzím v zásadě nezmění. Přibudou dvě nová tlačítka - jedno pro systém rekuperačního brzdění a druhé pro funkci stop-start. Plaketka E-Ray se nachází na karbonovém volantu. 

Přesné technické údaje zatím k hybridní Corvette ještě nejsou logicky známy, ale počítá se s účastí 6,2litrového osmiválce a jednoho nebo dvou elektromotorů na přední nápravě. Corvette E-Ray bude díky tomu první Corvettou s pohonem všech kol. Kombinovaný výkon by pak měl přesáhnout 600 koní, čímž se z tohoto pohledu zařadí mezi Stingray (497 koní) a Z06 (679 koní). 

Video se připravuje ...

Chevrolet Corvette E-Ray se představí v blíže nespecifikovaném období příštího roku. Zástupce Chevroletu se pro Corvette Blogger vyjádřil následovně. “Vypadá to, že pro fanoušky Corvette přišly svátky o něco dříve. Brzy se těšte na více.” Z takového vyjádření může kdekoho napadnout, že nechal Chevrolet hybridní Corvettu uniknout záměrně kvůli zvýšení zájmu před blížící se premiérou.

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Doporučujeme