Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská vládní limuzína Hongqi N701 se poprvé objevila na silnicích

Ondřej Mára
Diskuze (8)

Nejnovější státní limuzína čínské značky Hongqi se poprvé objevila na veřejné silnici, na zadních sedadlech měl sedět prezident.

Čínská automobilka Hongqi, jejíž název lze přeložit jako „Rudá vlajka“, se v poslední době snaží rozšiřovat portfolio prémiových vozů, přičemž s některými míří i na evropské trhy. Současně je však značka věrná i svým kořenům, tedy stavbě speciálních vozů pro potřeby čínského vládnoucího režimu.

Jednou ze zakázek pro vládu by mělo být padesát kusů speciální státnické limuzíny, kterou zatím známe pouze pod kódovým označením N701. V současné době bohužel neznáme ani technické parametry vozu, ani jeho budoucí jméno. Nabízí se však otázka, zda se o něm při jeho poslání vůbec kdy něco bližšího dozvíme.

Kolegové z čínského webu CarNewsChina, kteří na fotografie upozornili, nicméně odhadují, že vůz bude měřit okolo 5 metrů na délku. Pod jeho kapotou by pak mohl být uložen buď vidlicový osmiválec, nebo dokonce vidlicový dvanáctiválec.

Po stránce designu je nová limuzína Hongqi klasickým sedanem, který zaujme dlouhou přední kapotou, ozdobenou masivní chromovanou maskou chladiče a rudými vlajkami jak na blatnících, tak na kapotě. Blatníky jsou navíc vybaveny tradičními úchyty na vlaječky, jak jsme u diplomatických vozů zvyklí.

Při pohledu z profilu si o pozornost říkají zářivá kola, vysoká střecha, rozšířený B-sloupek a opomenout nelze ani prodloužené zadní dveře. Nová limuzína by tak měla nabídnout příjemné nastupování i vystupování a především maximum prostoru a pohodlí na zadních sedadlech.

Vůz, který vidíme na fotkách, měl být nafocen prvního července, kdy měl čínského prezidenta Si Ťin-pchinga přepravovat během cest Hong Kongu. Při důležitosti posádky pak nepřekvapí, že je vůz s největší pravděpodobností silně pancéřován.

Video se připravuje ...

Ostatně stačí se podívat na čelní sklo s širokým rámečkem, které bude nejspíš neprůstřelné. Lze předpokládat, že kabina odolá střelám větších ráží, výbuchům a bude důkladně utěsněna, respektive vybavena výkonným filtračním systémem. Kola by pak mohla být vybavena technologií, která i při poškození umožní bezpečně zdolat několik dalších kilometrů při vyšších rychlostech.

Konkrétní parametry vozu bohužel neznáme a zatím ani není zřejmé, kolik kusů už společnost vyrobila. Podle dostupných informací však původní plány počítaly s výrobou cca 50 kusů během 10 let. Není přitom jisté, zda budou všechny modely vybaveny stejně, respektive zda nabídnou stejné motory, techniku, atd. V každém případě se ale jedná o další zajímavou státnickou limuzínu na scéně.

Ondřej Mára
Diskuze (8)

Doporučujeme

Avatar - pradeda777
9. 7. 2022 09:58
Re: Je to jak okopčený ruSSácký Aurus...
Zdá se, že bolševická úderka řádí všude..... :-[] :-[] :-[]
Avatar - Barrichello
8. 7. 2022 14:04
Re: Je to jak okopčený ruSSácký Aurus...
A 2141 taky nebude, přesně jak sem říkal, bude se lepit logo Moskvič na něco z Činy
https://www.autoforum.cz/…c-nez-20-letech/
Avatar - Barrichello
8. 7. 2022 13:55
Re: Je to jak okopčený ruSSácký Aurus...
Tak asi těžko, Aurus nemá V12 jako Rolls, má zcela jinou převodovku, je to hybrid.

Inspirace designem není kopírování 1:1 jako to dělá čínan.

BTW - https://www.autoforum.cz/…ekonava-zapadni/
Avatar - Barrichello
8. 7. 2022 13:51
Berlín už lobbuje v Kanadě
https://www.newstream.cz/…-ceske-ekonomice


A zavádí metody KLDR a Kuby, nastává sranda :-) :-) :-)
https://echo24.cz/…cko-berlin-teplo
8. 7. 2022 13:04
Je to jak okopčený ruSSácký Aurus...
.. který je zase špatnou kopií Rollse, tento čínský výtvor se od svého ruSSáckého vzoru liší jinou maskou! Podobně hnusné diktatury a podobná reprezentační auta s podobně neoriginálním designem... :-( :no: