Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínský Great Wall prý představí konkurenta Fordu F-150 a ostrý pick-up od Shelby

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 4. 2021 • 17:25
47
Zobrazit náhledy (47)
Great Wall P Series Great Wall P Series Great Wall P Series Great Wall P Series Great Wall P Series Great Wall P Series Great Wall Motors pick-up Great Wall Motors pick-up Great Wall Motors pick-up Great Wall Motors pick-up Great Wall Motors pick-up GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer GWM Poer

Během autosalonu v Šanghaji by měl být odhalen nový pick-up značky Great Wall, který chce konkurovat zavedeným americkým bestsellerům.

Čínský automobilový průmysl prošel v posledních letech výraznou proměnou a některé domácí automobilky si začínají pomalu troufat i na zavedené světové značky a modely. Příkladem může být automobilka Great Wall, která se odvážně pouští do světa pick-upů s cílem konkurovat známým americkým modelům.

Great Wall již během loňského autosalonu v Pekingu představil odvážný koncept Black Bullet, který měl být odpovědi na modely jako Toyota Tacoma TRD Pro nebo RAM 1500 TRX. Během letošního autosalonu v Šanghaji by pak značka měla překvapit několika dalšími zajímavými pick-upy. A minimálně s jedním se prý chce postavit zavedené konkurenci z USA.

video

Podle kolegů z australského magazínu Car Advice, kteří se odkazují na čínské zdroje, by totiž Great Wall měl představit nový full-size pick-up, který by se měl postavit klasikám jako Ford F-150, RAM 1500 nebo Chevrolet Silverado.

Pod kapotou nového čínského pick-upu by přitom měl být uložen 3,0litrový naftový šestiválec, který nabídne nejvyšší výkon asi 348 koní a až 750 N.m točivého momentu. O přenos výkonu na všechna kola by se pak měla starat automatická devítistupňová převodovka.

Dá se předpokládat, že výkonem i technologiemi bude nový čínský pick-up za modely jako je Ford F-150 nebo RAM 1500 zaostávat, jeho obrovskou výhodou by však mohla být podstatně dostupnější cena. A ta může hrát významnou roli.

Great Wall se nejspíš nebude pokoušet dostat nový model na trhy v USA, je však celkem pravděpodobné, že ho bude exportovat na některé ze svých tradičních trhů. Kromě Číny, jihovýchodní Asie a Afriky by se přitom mohlo jednat také o Austrálii, kde by novinka moha soupeřit s Fordem Ranger nebo Toytou Hilux, čínský pick-up by se mohl podívat také do Evropy. Great Wall totiž některé modely oficiálně dováží i na vybrané evropské trhy.

Kromě nového full-size pickupu by však Great Wall mohl v Číně představit ještě jednu zajímavost. Greg Kable z Autocaru totiž prostřednictvím Twitteru upozornil, že jednou z novinek by mohl být ostrý pick-up vyladěný společností Shelby.

Základem vozu, který by se po zásahu Shelby měl jmenovat Baja Snake, má být střední pick-up Cannon, mimo čínské trhy známý také jako Pao nebo řada P. Nový konkurent Fordu Ranger Raptor prý dostal upravený podvozek, agresivnější body-kit a nejspíš nebude chybět ani zvýšený výkon.

Great Wall přitom nabízí model Cannon s 2,0litrovým benzínovým motorem, s naftovým motorem nebo v čistě elektrické verzi. Parametry vozu ani jeho finální design zatím neznáme, celkem slušnou představu si však můžeme udělat z technických nákresů, které ve svých příspěvcích Greg Kable zveřejnil.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku