Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čistý zisk Fiatu klesl, provozní výsledky ale předčily očekávání

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 1. 11. 2018 • 17:19
13
Čistý zisk italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se ve třetím čtvrtletí propadl téměř o 40 procent na 564 milionů eur (14,6 miliardy Kč), zejména kvůli jednorázovým nákladům.

Provozní výsledky se však zlepšily a překonaly očekávání analytiků. Firma také slíbila, že využije příjem z prodeje divize Magneti Marelli k vyplacení dvou miliard eur na mimořádných dividendách.

Provozní zisk se zvýšil o 13 procent na 1,1995 miliardy eur, zatímco analytici jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 1,87 miliardy eur. Tržby stouply o devět procent na 28,77 miliardy eur, a také předčily očekávání.

Automobilka nicméně ve čtvrtletí zaúčtovala mimořádné náklady 700 milionů eur. Ty mají pokrýt případné platby související s obviněním z používání nezákonného systému k regulaci emisí v naftových vozech, kterému firma čelí ve Spojených státech. Fiat Chrysler nyní vede intenzivní jednání o urovnání této kauzy, uvedla agentura Reuters.

Automobilka Fiat Chrysler se nedávno dohodla, že divizi pro výrobu součástek Magneti Marelli prodá za 6,2 miliardy eur japonské společnosti Calsonic Kansei. Magneti Marelli vlastní jihlavskou společnost Automotive Lighting, která na Vysočině vyrábí světlomety pro přední světové automobilky a zaměstnává kolem 2500 lidí.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - wakantanka
3. 11. 2018 10:56
Re: Otázka je...
Hej. Predávajú menej ale zarábajú viac. To sú hňupi čo?
Avatar - Barrichello
2. 11. 2018 11:18
Re: Otázka je...
z americckých značek si vede dobře jen Jeep a RAM, chrysler prodává zhruba asi 35% toho co v 90. letech a Dodge tak 60%....
Takže asi tak....
Avatar - del42sa
1. 11. 2018 16:54
Re: Otázka je...
jasně že je to na úkor něčeho.

-Lancia je mrtvá,
-Portfolio Fiatu mizerné (a to ještě před svým skonem SM uvažoval že Fiat odřízne úplně)
-Alfa ani zdaleka nemá vyhráno

jak si stojí Americké značky nevím, ale také to není žádná hitparáda

a ted prodávají Magneti Marelli...
Avatar - wakantanka
1. 11. 2018 16:53
Re: Otázka je...
Otázka ale je prečo ho tam nemá? Zrejme si spočítal Sergio že na drahších modeloch koncernu je vyššia marža a dostali prednosť. To že nemá model B segmentu v Európe je vec jedna, to že Argo už nejaký ten rok jazdí a zarába v Južnej Amerike je vec druhá. :-)
1. 11. 2018 15:48
No....
.... spíš než obligátní Barikovi elegie na téma "už to brzo celé krachne".... mě zaujala informace o tom, že část peněz z prodeje Magneti Marelli se vyplatí na dividendách.... to mi přijde jako takový sociálně-demokratický.... nebo taky italský.... přístup k firmě.... 8-s

jinak samozřejmě přeju ať se FCA dál daří..... auta mají teď dobrý, tak snad si ještě chvilku těma Alfama zajezdíme, než všichni přesedneme do krabiček na baterky..... ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku