Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën poodhalil nový koncept pro Ženevu a zve na VivaTech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 2. 2019 • 20:56
10
18
Zobrazit náhledy (10)
Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën
Citroën začal s odhalováním konceptu, jehož premiéra se má odehrát na autosalonu v Ženevě. Zároveň zve na veletrh VivaTech do Paříže, kde hodlá odhalit další zcela nový koncept.

Citroën v letošním roce oslavuje sto let od svého založení. Vedle připomínek minulosti a slavných historických modelů této francouzské značky můžeme očekávat i řadu pohledů do budoucnosti.

Mezi první z nich se má zařadit dříve ohlášený koncept, jehož premiéra je plánována na autosalon v Ženevě. Některé detaily exteriéru tohoto vozu má již nyní odhalovat krátké video, v němž Linda Jackson, výkonná ředitelka francouzské automobilky, zve na veletrh VivaTech. Ten se bude konat v Paříži ve dnech 16. až 18. května 2019.

Koncept pro ženevský autosalon má být vizí městské mobility a očekává se, že se bude jednat o elektromobil s možností autonomního řízení. Záběry vozu prozatím odhalují jen několik detailů v podobě LED světel, vnějších zpětných zrcátek či oranžového odstínu laku karoserie.

V případě druhého konceptu, jehož premiéra je plánována na květnový veletrh VivaTech v Paříži, bylo prozatím zmíněno, že má představovat ultra komfort v podání značky Citroën.

Podle neoficiálních informací může tento koncept nabídnout autonomní systém řízení a poodhalit podobu očekávané vlajkové lodi, jejímž prostřednictvím chce francouzská automobilka nahradit již nevyráběné sedany C5 a C6.

Oba koncepty mají nabídnout nejmodernější palubní systémy, které mají být výsledkem spolupráce automobilky Citroën s mladými start-upovými společnostmi z Francie.

video

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - ZZ
14. 2. 2019 18:09
Re: Kdyby...
Nikdy to neuměli a vypadá to, že se to ani nikdy nenaučí. Pár těch francouzskej krámů jsem měl a všechno stálo za úplnou vyliž kapsu. Mě fakt přesvědčovat nemusíš ;-) Ale přeju ti to, jen ti nerozumím. ;-)
14. 2. 2019 15:57
Re: Kdyby...
JJ - je určitý živočišný druh, možná nějaký poddruh snad i člověka ... který je přesvědčen, že např. jen das auto von der konzern je auto; že čím tvrdší podvozek, tím lépe; že v metle na hlínách v plný palbě je to ono; že jedině ingot (Jeep) je to správné do terénu ... a že ve Francii neumí dělat auta.
14. 2. 2019 15:12
Re: Kdyby...
Mě nedojmeš ;-) Francouzský auta mám už hodně dlouho,teď Renault..tak nevím o čem píšeš..
Avatar - Blue Sun
14. 2. 2019 14:06
Re: Kdyby
I takhle se dá projevit nedostatek rozumu. Tohle bylo trapné před dvaceti lety.
Avatar - Hammunasakra
14. 2. 2019 09:22
Re: Kdyby
Vidíš jakej seš kecal? Já žádnou starou nemám :-)

A holky co si platim si nic takovýho nedovolej = ty sou za to šťastný >:D >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku