Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Corvette C7 2014: Už se to blíží

Michal Fokt Michal Fokt 10. 1. 2013 • 14:30
19
5
Zobrazit náhledy (19)
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette
Máme tu zřejmě poslední upoutávku před světovou premiérou sedmé generace amerického sporťáku Corvette. Pojďme si tedy shrnout vše, co bylo doposud řečeno a nakresleno.

Nejslavnější a nejrespektovanější americké sportovní auto a současně největší konkurent nového SRT Viper už to má za pár - premiéra zbrusu nové, sedmé generace proběhne už v pondělí 14. ledna na výstavě NAIAS v Detroitu a my se dnes můžeme podívat na to, jak to auto sluší v přléhavém elastickém přiléhavém overalu, do jakých se oblékají auta na výstavištích po skončení návštěvních hodin, aby se přes noc nezaprášila.

Série předchozích úniků, špionážních nákresů, videí a dalších výdobytků moderní doby, která téměř nedokáže udržet tajemství, už nám poskytla o sedmé generaci Corvette tolik informací, že nás debut snad ani nemůže překvapit, i tak se na ní ale těšíme. V zářivém laku a nafocená z pečlivě vybíraných úhlů - přesně tak nám umožní udělat si na ní první "kvalifikovaný dojem". VIP hosté navíc budou moci auto vidět v předpremiéře v neděli a vy se budete moci pokochat alespoň prostřednictvím živého videa na konci článku, pokud si na to tedy v pondělí v 1.00 ráno vstanete.

Už dnes víme, že ze všech možných cest, jakými se C7 mohla vydat, byla vybrána na nejpravděpodobnější - zůstane u vozu s motorem za přední nápravou a pohonem zadních kol, přičemž GM nemá potřebu se ohlížet do minulosti a tak bude nová Corvette evolucí designu stávající C6, byť na autě bude možné najít určité prvky, odkazující na auta z druhé poloviny 20. století.

O pohon nové Corvette by se měl starat vidlicový osmiválec small block LT1 o objemu 6,2 l s přímým vstřikováním, proměnným časováním ventilů a vypínáním poloviny válců, jenž by měl disponovat výkonem kolem 340 kW a točivým moment 610 Nm. Díky tomu by měl být schopný zrychlit z klidu na 100 km/h zhruba za 4 sekundy.

http://www.youtube.com/feature=player_embedded

Témata
Avatar - Michal Fokt
11. 1. 2013 11:49
Re: Pohon všech kol?
Jedná se bohužel o nějakou botu při editaci, původně v textu bylo RWD. :-O Díky za upozornění.
Avatar - Ham.
10. 1. 2013 23:09
Re: Pohon všech kol?
Prošel jsem pár US webů a nikde o AWD ani ťuk.
Avatar - PeterLuk
10. 1. 2013 22:29
Legenda
Dnes som si v bázare pozeral súčasnú, žltú a je to nádhera. Z fotiek sa mi nepáči, ale naživo tyo bola krásavica. :yes:

Na novú sa teším... "Vetta" je legenda a tak to bude asi najväčšia premiéra roku. ;-) :-)
Avatar - elNiino88
10. 1. 2013 19:26
Re: Pohon všech kol?
taky na to čumim jak tele na nový vrata...a ještě píšou že u toho zůstanou, žil jsem v tom že corvette nikdy nebyla 4x4
Avatar - Ham.
10. 1. 2013 18:13
Pohon všech kol?
to jsem něco zachrápal.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku