Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čtvrtletní zisk Daimleru kvůli koronaviru prudce klesl

ČTK ČTK 23. 4. 2020 • 17:09
14
2
Zobrazit náhledy (14)
Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku Nová továrna Mercedes-Benzu v Rusku

Provozní zisk německého automobilového koncernu Daimler se v prvním čtvrtletí kvůli negativním důsledkům šíření koronaviru propadl o téměř 70 procent na 719 milionů eur (19,8 miliardy Kč).

Vyplývá to z předběžných údajů, které firma zveřejnila na svých internetových stránkách. Automobilka, která vyrábí například luxusní vozy Mercedes-Benz, rovněž předpověděla, že její provozní zisk, tržby a odbyt v celém letošním roce dosáhnou nižší úrovně než loni. Kompletní výsledky za první čtvrtletí spolu s dalšími informacemi o vývoji situace představí firma 29. dubna.

Údaje Daimleru jsou podle agentury Reuters dalším důkazem rozsáhlých finančních škod, které automobilovému průmyslu působí koronavirová krize. Opatření proti šíření viru zasáhla výrobu i prodej automobilů po celém světě. V Evropské unii prodej aut v prvním čtvrtletí klesl o více než čtvrtinu a v samotném březnu se propadl o více než polovinu.

Související články

Témata
23. 4. 2020 19:21
Zisk klesk
Ale pořád je to zisk... A ne malej.
23. 4. 2020 17:27
Výmluvy na Covid?
Výmluvy jak u malých děcek, Daimler byl v těžkých problémech už dávno před tím, než někdo tušil něco o Covidu, stačí se podívat na loňské výsledky a porovnat je s rokem 2018. Prostě to podělali s diesely a platí pokuty jak mourovatí a výsledek je i bez Covidu jaký je.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku