Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra Leon 1.5 e-TSI DSG vs. Honda Civic 2.0 e:HEV e-CVT – Spolu proti masovkám

Leoš Káňa
Diskuze (11)

V segmentu kompaktních hatchbacků najdete modely pro široké masy, ale i speciality, které svým stylem vystupují z davu. Jedním je Cupra Leon a druhým Honda Civic, oba samozřejmě s elektrifikovanými pohonnými jednotkami.

Cupra je mladá španělská značka zakládající si na sportovnějším výrazu, silných motorech a bohaté výbavě. Odlišuje se tak od masového Seatu, což něco stojí. Leon od Cupry je tak výrazně dražší než sourozenec s logem Seatu a posouvá se v hierarchii mezi prémiovou konkurenci. Honda Civic je sice z celosvětového pohledu jeden z nejprodávanějších modelů, ale v našich končinách k němu vzhlížejí většinou jen zapálení znalci. S hybridním pohonem jeho cena navíc vystřelila dost vysoko, takže se také může stát, že osloví jen omezenou skupinu motoristů.

Z jiného těsta

Tvarově je Cupra Leon stejná jako sourozenec od Seatu. Takže takový normální hatchback s vyváženými proporcemi a kolmou zádí. Působí ale dynamičtěji, již v základu má litá 18“ kola s měděnými detaily a znak uprostřed masky nalakovaný ve stejné barvě. Agresivněji působí oba nárazníky, přičemž zadní má ve spodní části náznak difuzoru a po stranách prolisy připomínající koncovky výfuků, nebo velký spoiler navazující na střechu.

Civic tvarově vychází z předchozí generace. Také dostal podlouhlou karoserii se splývavou zadní částí, která stojí na pomezí tradičních hatchbacků a liftbacků s výklopnou zadní stěnou. Designéři mu vtiskli uhlazenější linie, za čímž stojí i snaha o optimalizaci aerodynamického odporu. Jednoduše vytvarovaná je i přední část, kde podlouhlé světlomety spojuje v jeden celek maska chladiče.

Video se připravuje ...

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Leoš Káňa
Diskuze (11)

Doporučujeme

Avatar - miromen
10. 6. 2023 10:22
Ečka
To je "jidelni listek"...UHO s rozvařenou ryži plna Eček.
Avatar - Emel
10. 6. 2023 09:57
Re: Uz jen nazev
Co je to masovka? Pohledem globálních prodejů asi Civic masovka je taky...
Avatar - Ozzman
10. 6. 2023 08:05
Re: Uz jen nazev
1.5 TSI tu dostal v napráskáno (tady na ACZ!) od Fokusu 1.0 v dynamickém srovnání :D Myslím, že to byl Golf s Fokusem.

Já tedy ten 1.5 mildhybrid neznám, o kolik je to lepší, než klasická patnáctka TSI, ale jel si s ní někdy ? To se nedá s 1.4 TSI srovnávat, kterou máš ty, jestli si to dobře pamatuji, ta je prsotě lepší.
Avatar - hugino
10. 6. 2023 05:35
Re: Uz jen nazev
Až na to že keď chcú porovnavať tak Cupra Leon mal mať motor 2.0 TSI 140 kW. Mne sa viacej páči Leon. Porovnávať dvojliter s 1.5 nie je objektívne.
9. 6. 2023 23:01
Re: Uz jen nazev
Seat tedy tvrdi, ze to hybrid (mild) je! ;-)
https://konfigurator.seat.cz/cc-cz/cs_CZ_SEAT21/S/auv/435/@/@/@/@/@/drive-select?variant=FR

Motor
Palivo
Benzin(mild) Hybrid
Maximální výkon spalovacího motoru
110 kW (150 koní)